Mali’de Kasr-î Arifan 3 Su Kuyusu

Derneğimizin Afrika’da temiz ve içilebilir suya erişimi olmayan kimseler için gerçekleştirdiği su kuyusu faaliyetlerine devam ediyor. Beşir Derneği son olarak Mali’de 400 kişinin istifade edeceği Kasr-î Arifan 3 Su Kuyusu’nu hizmete açtı.

 

Beşir Derneği’nin su kuyusu bağışları ile sürdürdüğü su kuyusu çalışmaları Mali’de yapılan yeni bir su kuyusu devam etti. Beşir Derneği Başakşehir Temsilciliği’nin katkılarıyla açılan su kuyusuna Kasr-î Arifan 3 Su Kuyusu ismi verildi. Mali’nin Segou Bölgesi’nde faaliyete geçen su kuyumuz ile 400 kişinin temiz ve içilebilir suya olan hasreti dindirildi.

 

Kasr-î Arifan 3 Su Kuyusu’ndan 400 Kişi Faydalanacak

 

Gönül coğrafyamızda bulunan her bir mazlumun her türlü derdi için faaliyetler yürüten Beşir Derneği, açtığı su kuyuları ile de gönüller almaya devam ediyor. Su kuyusu kampanyası kapsamında yapılan çalışmalarda son olarak Mali’nin Segou Bölgesi’ne yeni bir su kuyusu kazandırdık. Bla-Trekela Köyü’nde açtığımız bu su kuyumuzdan toplamda 400 kişi faydalanacak. Derneğimizin bu faaliyeti ile temiz ve içilebilir suya kavuşan aileler sevindirildi. Beşir Derneği’nin Mali çalışmaları kapsamında sürdürdüğü su kuyusu faaliyetleri burada bulunan ekiplerimiz tarafından sürmeye devam edecek.

 

Afrika’da Su Kuyusu Açılışları

 

Beşir Derneği Afrika’nın muhtelif yerlerinde açtığı yüzlerce su kuyusu ile yüzbinlerce gönülün temiz suya olan hasretini dindirmeye devam ediyor. Derneğimizin birçok ülkede eş zamanlı olarak ilerleyen faaliyetlerinden birisi olan su kuyusu çalışmaları sayesinde Afrika’daki mazlum ve mağdur gönülleri sevindiriyoruz. Beşir Derneği’nin su kuyusu faaliyetlerine sizler de yapacağınız su kuyusu bağışları ile destek verebilir, her sene binlerce kişinin kirli suya bağlı hastalıklardan yaşamını yitirdiği Afrika’ya umut olabilirsiniz.

 

Online Su Kuyusu Bağışı

 

Beşir Derneği’nin temiz suya erişimi olmayan binlerce kişiye sağlık ve sıhhat götürdüğü su kuyusu çalışmalarına yapacağınız bağışlarla sizler de destek olun. Beşir Derneği su kuyusu bağışı yapmak için derneğimizin web sitesindeki online bağış bölümünde bulunan su kuyusu bağışı kısmından desteğinizi ulaştırabilirsiniz. EFT veya Havale yoluyla su kuyusu bağışı yapmak isteyen bağışçılarımız ise Beşir Derneği hesap numaralarına su kuyusu bağışı yapabilirler. Bunun dışında cep telefonlarınızın mesaj bölümünden “SU” yazıp 4012’ye SMS göndererek de 20 TL su kuyusu bağışı yapabilirbsiniz.Bağış Yap

Mali’de Kasr-î Arifan 3 Su Kuyusu

Su Kuyusu Projesi

EKLE