Kapat

Kurban Bağışı 2024

online kurban bağışı, 2024 Kurban Fiyatları, vekaleten kurban kesimi, kurban bağışı, beşir derneği, akika kurban bağışı, adak kurban bağışı, vacip kurban bağışı, sünnet kurban bağışı, nafile kurban bağışı, Afrika kurban bağış, gazze kurban bağış,

Kurban, Allah (cc)'a Yaklaşmaktır.

Kurban, Allah Teâlâ ile yakınlık kurmaktır. Kurban, bize Hz. İbrahim’in itaatini, Hz. İsmail’in teslimiyetini, Hz. Hacer’in rızasını hatırlatan bir ibadettir. Aynı zamanda tıpkı zekât gibi malî bir ibadet olmanın yanında toplumsal kaynaşmanın, yardımlaşmanın en mühim göstergelerindendir.

Kurban bayramı günleri temelde et ve kan değil, takva ve teslimiyet günleridir. Rabbimiz, “Kurban etleri ve kanları değil, sadece takvanız Allah’ın katına ulaşır." (Hacc 22/37) diye buyurarak kurban ibadetinde amacın et kesmek ya da kan akıtmak olmadığını, esas maksadın takvaya ulaşmak olduğunu bize bildiriyor.

Hızlı Kurban Bağışı

Kurban Bağışı Türleri

Beşir Derneği olarak emanet bilinciyle yıl boyu adak, akika, şükür ve nafile kurban bağışlarınız başta ülkemiz olmak üzere gönül coğrafyamızın pek çok mahzun beldesinde İslami kurallara tam riayet edilerek bizzat organizasyona personel ve gönüllülerimiz tarafından nezaret edilerek kesilip paylar halinde ihtiyaç sahibi ailelere, yetimlere, öksüzlere ve yetimhanelere dağıtım işlemleri yapılmaktadır. Bununla birlikte Beşir Derneği Kurban Bayramı özelinde vacip kurban bağışlarınızı da Türkiye ve dünyada ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.

Hızlı Kurban Bağışı

Kurban Bağışı ve Kesim Organizasyonu Süreci 
  • Kurban kesim organizasyonunun süreci bağışçılarımızın Beşir Derneği'ne kurban bağışı işlemi yaptıktan sonra başlamaktadır.
  • Bağışı yapılan kurbanlıklar bağış türlerine göre 7'şer hisseli gruplar haline getirilir.
  • Yapılan fizibilite aşamaları akabinde en acil ihtiyaç olan ülke/bölgelerden başlanarak kurban bağışlarınızın ataması yapılır.
  • Kurban kesim organizasyonu öncesinde kesim yapılacak olan bölgeye giden ekiplerimiz kurban bağışlarınızın İslami kurallara uygun olarak seçim işlemini ve kesim yapılacak yerin hazırlığını tamamlar.
  • Kurban kesimi yapılacak hayvanların dernek tarafından işaretlendikten sonra ehil kasaplara vekalet verilerek tekbirler eşliğinde kurban kesim işlemi tamamlanır.

Hızlı Kurban Bağışı

Kesimi Türkiye'de planlanan kurban bağışlarınız ülkemizin en modern et kombinalarında bizzat ekiplerimizin nezaretinde, uzman ekipler tarafından İslami kurallara uygun bir şekilde kesilmektedir.

Yurt dışında yaptığımız organizasyon bölge imkânları dâhilinde mezbahane veya açık alanda gerçekleştirilmektedir. İmkânlar dâhilinde yerel otoriteler şahitliği, veteriner ve din adamları gözetiminde İslâmî usullere göre gerçekleşmektedir.

Etler 5-7 kg’lık paketler halinde ihtiyaç sahibi âileler, medreseler, yurtlar yetimhaneler başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlara dağıtımı yapılmakta ve tutanakla belgelenmektedir. 

Hızlı Kurban Bağışı

Kurban Bağışı Fiyatları 

2024 yılı için bir hisse bedeli Yurtiçi 11.500 TL - Yurtdışı 4.500 TL olarak belirlenmiştir

Hayırseverlerin ibadet niyetiyle yaptıkları başta vacip ve sünnet kurban bağışları olmak üzere, tüm kurban bağışlarını (Adak, Akika, Şükür, Nafile) İslami kurallara tam riayet edecek şekilde vaktinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmayı hedefleyen Beşir Derneği, kâr amacı gütmeyen bir yardım kuruluşu olması hasebiyle ana hedefini çok fazla bağış toplamak gibi bir hedefi bulunmamaktadır. Yukarıda bahsi geçen nedenler sebebiyle Beşir Derneği herhangi bir ülke/bölge şartlı kurban bağışı almamakla birlikte tüm organizasyona bizzat yerinde nezaret edecek şekilde fiyatlandırma politikası gütmektedir.

Kurban bağışlarının İslami kurallara haiz olacak şekilde, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmesi için Beşir Derneği olarak büyük bir özveri ile gayret ediyor, kurban bağışı yapan hayırseverlerimizin kurban bağışlarını ihtiyaç sahipleri ile buluşturuyoruz.

Hızlı Kurban Bağışı

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Kurban bağışlarınızı https://www.besir.org.tr web sitemiz, temsilciliklerimiz, stantlarımız, IBAN numaralarımız, mobil/internet bankacılık şubeniz ve anlaşmalı banka şubelerinde Beşir Derneği ismiyle kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kurban yakınlaşmaktır diyerek çıktığımız kurban kesim organizsyonumuza katılıp mahzun yüzleri güldürmek, kurban bağışlarınız ile sofraları donatıp dualarda kendinize yer edinebilirsiniz. Yapacağınız kurban bağışları, açlık sınırındaki bir yetimin umudu olacağı gibi kardeşlerimize uzanan bir yardımeli olacaktır.

Kurban bağışlarınızı;

- www.besir.org.tr/online-bagis bölümünden ilgili kurban bağış türünüzü seçerek kolayca online yapabilir,

- TR 1300 0100 0784 5746 1050 5106 - Ziraat Bankası ya da web sayfamızda bulunan diğer banka hesaplarımız üzerinden açıklama kısmına kurban bağış türünüzü, hissedarın isim soy isim ve cep numaranızı yazarak Havale - EFT bağışı yapabilir,

- Türkiye genelinde bulunan 200'den fazla temsilciliğimizde makbuz karşılığında yine kurban bağış işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hızlı Kurban Bağışı

Kurbanımı Kendim Kesip Yine De Kurban Payı Bağışlayabilir miyim?

Kurbanlıklarınızı kendiniz kesip ihtiyaç sahibi aileler ile kolaylıkla kurban paylarınızı paylaşabilirsiniz. Kardeş Payı projemiz ile kesimini kendiniz yaptığınız kurbanlıkları sizden teslim alıyor, ihtiyaç sahibi ailelerin kurban bayramında sofralarını sizlerin vesilesi ile şenlendiriyoruz. 

Aşağıda bulunan link üzerinden "Kardeş Payı" projemize dahil olabilirsiniz. Formu doldukturdan sonra ekiplerimiz sizlerle iletişime geçecek olup, kurban bağışı paylarınızı ihtiyacı olduğu tespit edilmiş ailelere ulaştıracaktır. Allah C.C. hayrınızı kabul eylesin.

"Kardeş Payı" proje formunu doldurmak için lütfen tıklayınız.

2024 Kurban Bağış Organizasyonu

Vekâleten vereceğiniz kurban bağışı ile kesiminden elde edeceğimiz etleri yurt genelinde 300’den fazla noktada ihtiyaç sahibi ailelere ve kuran kursları gibi kurumlarda okuyan öğrencilere ulaştıracağız. Kurban bağışı vesilesiyle yüzbinlerce mahzun gönülün bağış kurbanlarından faydalanmasını amaçlıyoruz. 

Kurban bağışı organizasyonumuzu her sene olduğu gibi bu yıl da gerekli tüm tedbirleri içerecek şekilde ele alıyoruz. Kurban Bağışı organizasyonu ile ülkemizin selamını gönül coğrafyalarımızın mahzun beldelerini ulaştırıyoruz. 

Kurban kesmek mali bir ibadettir. Belirli vakitler içerisinde kesilmesi gerekmektedir. Bize verdiğiniz emanetleri ibadetin ruhuna uygun bir şekilde İslami kurallara riayet ederek kurbanların kesilmesini ve kurban etlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtılması hususunda herhangi bir olumsuzluğa mahal vermeyecek şekilde yerine getirilmesi sorumluluğunun bilincindeyiz.

Vekâleten kurban kesim organizasyonundaki önceliğimiz en çok ihtiyaçlı bölgelerden başlayarak bizleri bekleyen kardeşlerimize, bağış kurbanlarınızdan elde edilen kurban etleri ulaştırmak ve kardeşliğe, birlikteliğe vesile olmaktır.

En çok ihtiyaçlı bölgelerin tespiti Beşir Derneği ekiplerince her yıl yeniden değerlendirilmekte ve güncellenmektedir.

Hızlı Kurban Bağışı

Kurban bağışı vekaleten kesim organizasyonu aylar öncesinden planlanan hassas bir süreçtir. Kurban Bayramı'na yakın tarihlerde olağan ve olağanüstü durumlardan kaynaklı maliyet, lokasyon ve güvenlik riskleri farklılaşabilmektedir. Kurban Bayramı yaklaştıkça ilk planlamalar çoğu zaman revize edilerek en sağlıklı ve güvenli organizasyon olması sağlanır. Kurban kesin organizasyonu aşamalarını en ince ayrıntıları ile planlanması gerekir. Bağışçılarımızın kurban bağışlarını vaktinde ve ihtiyaç sahibi bölgelerde keseceğiz.

Beşir Derneği’nin tüm kurban bağışı toplama çalışmalarında ve yardım ulaştırma süreçlerini belirlerken en büyük etken bağışçılardan alınan emanetlerin şartı gereği yerine eksiksiz ve uygun bir şekilde getirilebilmesidir. Bu kapsamda kurban bağışı bizler için çok ama çok önemlidir.  

Kurban bağış fiyatları neye göre belirlenir?

Cevap: Sivil toplum kuruluşları kar amacı gütmeyen organizasyonlardır. Beşir Derneği Kamu Yararına Çalışan ulusal ve uluslararası insani yardım örgütü olarak bu sorumluluğun bilincinden hareketle çok fazla bağış toplamak gibi bir ana hedefi olmayıp derneğimize bağış olarak emanet edilen gerek maddi gerekse ayni yardımları vaktinde uygun şekilde gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını hedeflemektedir. Vekâleten kurban kesim organizasyonumuz da bu hassasiyetle yürütülen bir süreçtir.

Hızlı Kurban Bağışı

Bahsettiğimiz tüm bu hususlar nedeni ile kurban bağışını ülke ve bölge listeleri, fiyatları üzerinden kampanya yapmak yerine ibadet niyeti ile yapılan bağışların vaktinde ve İslami usullere göre yapılabilmek için bağış kurbanı fiyatları ülke ve bölge şartı olmaksızın tek fiyat üzerinden kabul ediyoruz.

Bağış kurbanı nasıl kesilir?

Ülkemizde yasalarımızın izin verdiği kriterlere uygun bir şekilde tam teşekküllü et kombinalarında kesilecek yasal mevzuata ve İslami kurallara uygun besili büyük baş kurbanlıkları, noter, din görevlisi, veteriner ve derneğimizin uzman gözetmenleri eşliğinde bağış kurbanlarınızı sizlerden aldığımız vekâletler ile kesilecektir.

Hızlı Kurban Bağışı

Bağış kurban kesildikten sonra etleri nasıl dağıtılıyor?

2024 bağış kurban vekaleten kesim organizasyonununda Türkiye’de 81 il ve 300 farklı noktada ihtiyaç sahiplerine bağış kurbanlarından elde ettiğimiz kurban etleri paylar halinde dağıtılacaktır. Ülkemizde gerçekleştireceğimiz kurban bağışı organizasyonları ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza paylar halinde kurban bağışı etlerini ulaştıracağız. Bu süreçte kurban organizasyonun her aşamasını ayrıntılı şekilde ele alıyoruz.

Bununla birlikte eğer yasal kısıtlamalar gerek bizim ülkemizde, gerekse gideceğimiz ülkelerde kalkarsa ve sağlık, güvenliği açısından bir problem yaşanmazsa ekiplerimiz yurt dışında gönül coğrafyalarımızda da kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştıracaklardır.

Vacip ve Sünnet Kurbanları bayramın ilk üç gününde kesilecek ve etleri paketlenerek dağıtılacaktır. Bunun dışında kalan adak, akika, şükür, nafile gibi kurban bağışları ise bayramdan sonraki aylarda kesimleri yapılacak ve paylar halinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Yıllardır yaptığımız vekâleten kurban kesim organizasyonu sonunda bağışçımıza kurbanının nerede kesildiğine dair bilgilendiren mesajlar atmaktayız.

Organizasyon ile ilgili tüm bilgilere www.besir.org.tr web sayfamızdan veya 02163754042 çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz.

365 gün iyilik sürsün, mahzun ve mahcup yüzler gülsün diye, bağışlarınızı bekliyoruz.

Hızlı Kurban Bağışı

 
Vacip Kurban Bağışının Kesim İşleminden Sonra Video Gönderiliyor mu?

Değerli Bağışçımız,

Beşir Derneğine yaptığınız kurban bağışlarında vekâlet okuma ve kesim işlemi, her hissedar grubu için ayrı ayrı kayıt altına alınmakta ve sizlere gönderilmekteydi.

2023 yılı itibariyle vekâleten kurban organizasyonundaki bu uygulamamız, aşağıdaki gerekçelere bağlı olarak sonlandırılmıştır.

1- Kesim organizasyonumuz gruplar halinde gerçekleştirildiğinden, bağışçıya gönderilen video kayıtlarındaki hissedar isimleri üçüncü şahıslar tarafından görülebilmekteydi. Bu durum, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (KVKK) aykırı olduğundan ve bağışçılarımızdan bu yönde aldığımız geri bildirimler nedeniyle bu ve bundan sonraki senelerde, kişiye özel kurban kesim videosu gönderilmeyecektir. Ancak kurban bağışınızın durumu, SMS yoluyla tarafınıza bildirilmeye devam edecektir.

2- Derneğimize yapılan kurban bağışı miktarının bir önceki yıla göre ciddi oranda artması, buna bağlı olarak vekâleten kurban kesim organizasyonumuzun aynı oranda büyümesi, her kesim için ayrı bir video kaydı almayı zorlaştırmaktadır. Fıkhi açıdan belirli bir süre içerisinde kesilmesi gereken vacip ve sünnet türündeki kurbanların zamanında kesilebilmesi için organizasyonun yavaşlamasına neden olan “kişiye özel video gönderim” uygulamasına 2024 yılı itibariyle son verilmiştir.   Ancak organizasyon için genel bir video kaydı alınarak, belgeleme amaçlı arşivlenecektir. 

3- Vekâleten kurban kesim organizasyonumuzda kişiye özel video kaydı alınmayacağından, buradan elde ettiğimiz zamanı daha verimli kullanarak kurban kesim işlemini vaktinde tamamlayabilmek adına, sizden aldığımız kurban vekâletleri, görevli kasaplara -İslami usullere uygun bir şekilde- toplu olarak verilecektir.

2023 yılında başlattığımız bu yeni durumu siz bağışçılarımızın dikkatine dikkatine tekrardan sunarız.

Hızlı Kurban Bağışı

Bağış Yapmak İster misiniz?

Her kurban bayramında yeryüzünün renkleriyle buluşmak, bağışlarınız vesilesiyle yaşanan mutluluklara hissedar olmak istiyorsanız; vekâleten kurban organizasyonumuza katılabilirsiniz. Bir hisse ile birçok insanın yüzünü güldürmek sizin elinizde.

Bağışlayacağınız bir hisse kurban, açlık sınırındaki ihtiyaç sahiplerinin umudu, mahzun yüzlerde mutlu bir tebessüm olacaktır. Vâcip, şükür, akika, adak ve benzeri niyetler ile kesilmek ve etini dağıtmak üzere Derneğimize verdiğiniz vekâlet ile İslâmî usullere uygun bir şekilde kurbanınızı kestirmiş olacaksınız.Bağış Yap