Kapat

Hakkımızda

Beşir, müjdeyi getiren müjdeleyici demektir. Müjdeleyici olmak; sosyal adalete ve kardeşliğe destek olurken, yapılan hizmeti nimet bilmeyi gerektirir.


 

Beşir, "müjdeyi getiren, müjdeleyici" demektir. Müjdeleyici olmak, sosyal adâlete ve kardeşliğe destek olurken, yapılan hizmetlerin nimet olduğunun farkında olmayı gerektirir.

Faaliyete geçirdiğimiz çalışmalar ve projeler ile gece gündüz başta ülkemiz ve kendi insanımızın hizmetini görürken aynı zamanda dünyanın her yerinde insanlığa yardım etme gayreti içerisindeyiz. Nerede mahzûn ve mahcûp bir gönül var ise orada onlarla olmanın gayreti içerisindeyiz.

Yurt içi ve yurt dışında gıda, giyim, barınma, eğitim, temizlik, doğal âfet ve sosyal-kültürel yardım faaliyetleri gerçekleştiren Derneğimiz, yurt içinde 12 Bölge Müdürlüğü’ne bağlı temsilciliklerimiz, yurt dışında ise işbirliği yaptığımız kurumlar ile onlarca ülkede mahzûn gönüllere hizmet etme derdi ile çalışmalarını sürdürmektedir.

İnsanî yardım çalışmalarının kıymetini ve insanlık üzerindeki pozitif etkisini bilen bir organizasyon yapısı ile çalışan Beşir Derneği yardımı ulaştırırken insanlık şerefini göz önünde tutmaktadır.

Doğru bir yardım organizasyonu ihtiyaç sahibinin gerçekten neye ihtiyacı olduğunun tespit etmeli ve ihtiyacı olanı ona ulaştırmalıdır. Beşir Derneği bu hassasiyetle çalışmalarını sürdürmektedir. Yardım talep eden kişi veya kurum için sosyal inceleme süreci başlatarak gerçekten ihtiyaç sahibi olunup olunmadığının tespitini yapmaktadır. Gerçek ihtiyaç sahiplerini bulmak, bağışçımıza karşı bir sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz.

Şeffaflık en önem verdiğimiz konudur. Bağışçılarımıza ve ilgili kurumlara çalışmalarımız hakkında bilgi vermek, düzenli raporlar hazırlamak ve ilgili yerlere ulaştırmak konusunda titiz davranmaktayız. Malî tablolarımız düzenli olarak web sayfamızda yayınlanmaktadır.

Kendi bünyemizde yazılımını gerçekleştirildiğimiz BEYSİS Otomasyonu ile bağışçılarımız yaptıkları bağışı takip edebiliyorlar. Aynı şekilde yardım talebinde bulunan kişiler de dosyalarının takibini on-line olarak sistem üzerinden yapabilmektedirler.

Beşir Derneği yaptığı tüm çalışmalarda kamu yararını gözetmektedir. Kâr amacı gütmeyen kuruluşumuz, her yıl düzenli olarak İçişleri Bakanlığımız müfettişlerince ve ayrıca 3 ayda bir iç denetim birimince denetlenmektedir. Derneğimiz ile ilgili kurumsal verilere bu web sayfasının Kurumsal Menü başlığı altındaki bölümlerden ulaşabilirsiniz.

Kamu Yararına Çalışır Dernek Belgesi

Beşir Sosyal Yardımlaşma Derneği, İçişleri Bakanlığının 26/03/2013 Tarihli ve 1188 Sayılı Yazısı Üzerine, 5253 Sayılı Dernekler Kanununun 27. Maddesine Göre, Bakanlar Kurulunca, 22/04/2013 Tarihinde 5545 Sayılı Karara İstinaden Derneğimiz Kamu Yararına Çalışan Dernek Statüsü Hakkına Sahip Olmuştur.

Belgeyi görüntülemek için tıklayın.

Devlet Kurumlarından İzin Almadan Yardım Toplama Belgesi

Beşir Sosyal Yardımlaşma Derneği İçişleri Bakanlığının 15/12/2018 Tarihli ve 5602 Sayılı Yazısı Üzerine, 2860 Sayılı Dernekler Kanununun 6. Maddesine Göre, Bakanlar Kurulunca, 08/01/2018 Tarihinde 11718 Sayılı Karara İstinaden Derneğimiz İzin Almadan Yardım Toplama Hakkına Sahip Olmuştur.

Belgeyi görüntülemek için tıklayın.

Ekli DosyalarFotoğraf Galerisi