Kapat

Genç Beşir

İnsanlık Gençliği Bekliyor!

İnsan yaşamının en güzel, zinde ve üretken dönemi gençlik dönemidir. Gençlik ayrıca insanın yaşamında hata yapma payının en yüksek olduğu dönemdir. Dünya nüfusunun çoğunluğu genç nüfustan oluşmaktadır.

Lakin, Dünya üzerinde 30 milyondan fazla genç uyuşturucu bağımlısıdır. Aynı zamanda alkol tüketme yaşı 14 yaşının altına düşmüş bulunmaktadır. Gençler, tarihin tüm dönemlerinde yaşanan toplumsal olaylarda ve kırılmalarda başrolde olmuşlardır. Gençliğin verdiği heyecan ve zindelik ile birçok işin merkezinde yer almışlardır. Gençliğimiz her geçen gün kötü niyetli kurum ve kişilerin hedefi pozisyonunda bulunmaktadır.

Neden Gençlik Projeleri Yapıyoruz?

Efendimiz (s.a.v.)'in etrafındaki ilk sahabelerden çoğu gençlerden oluşmakta idi. İnsanlara yardım ulaştırma ve bu uğurda yapılan hizmetlerin büyük bir çoğunluğunda tarih boyunca gençler aktif şekilde rol oynamışlardır. “İyilik için yarışın” ayeti düsturunca Derneğimiz bünyesinde bir birim olan Genç Beşir, Derneğimizin gençlik için yaptığı topyekun bir gençlik ve yardımlaşma yapılanmasıdır.

Genç Beşir, yurt içinde iyilik başta olmak üzere birçok alanda proje geliştirmekte ve faaliyetlerde bulunmaktadır. Yurt dışında ise Derneğimizin yardım faaliyetlerine katılarak gönül coğrafyamızdaki iyilik faaliyetlerimizde aktif olarak rol almaktadır.

Vefatının 100.Yılında Son Sultan’ı Anlamak, 18 Mart Çanakkale, Hayvan Barınağı Yarışması, Arakan’ın Geleceğini Birlikte Yazalım, Bir Damla Bin Umut, Çorbada Tuzunuz Olsun, Bir Kap Bir Kalp başlıklı projeleri hayata geçiren Genç Beşir Gönüllüleri, değişen dünya şartlarına uygun bir şekilde gönül coğrafyamıza faydası dokunacak olan projeler geliştirmekte ve faaliyete geçirmektedir.

Katkıda Bulunmak İster misiniz?

Siz de Genç Beşir'e destek olarak gençler için yaptığımız faaliyetlerimize destek olabilirsiniz.