Kapat

Korona Pandemi Destek Projesi

Korona Pandemi Destek Projesi

Koronavirüs Pandemi

Yeni Koronavirüs (COVID-19), Çin’in Vuhan Eyaleti'nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gösteren bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür.

Koronavirüs insandan insana bulaşarak Vuhan başta olmak üzere Hubei eyaletindeki diğer şehirlere ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin diğer eyaletlerine ve diğer dünya ülkelerine yayılmıştır. Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVİD-19 insan hayatı olumsuz yönde etkilemiştir. Devletimizin aldığı tüm tedbirlere harfiyen uyarken bizlerin de uygulayacağı birçok basit tedbir ile bu süreci en sağlıklı bir şekilde atlatacağımız inancındayız.

Koronavirüs Sürecinde Neler Yaptık?
Hijyen Paketi

Sistemimize kayıtlı olup ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan ailelerin hijyen tedbirlerini alabilmeleri için onlara destek oluyoruz. Her ay dağıtımını gerçekleştirdiğimiz gıda ve temel ihtiyaç paketleri ile birlikte el temizleme jeli, maske ve ıslak mendilden oluşan hijyen paketinin dağıtımını da yapmaktayız.

60 Yaş Üzeri Vatandaşlarımıza Destek

Yalnız yaşayan, 60 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımıza, evden çıkmalarına gerek kalmadan temel ihtiyaçlarının karşılanması için temsilciliklerimiz ile beraber, talepler doğrultusunda ve imkanlar dahilinde destek olmaya çalışıyoruz.

Faaliyetlerimize Devam Ediyoruz

Hizmetlerimizin kesintiye uğramaması için personel, temsilci ve gönüllülerimiz ile beraber, koronavirüse karşı sıkı tedbirler alarak, yardım faaliyetlerimizin devam etmesini sağlamaktayız.

Kumanya Desteği

Koronavirüs ile mücadelede iyi beslenmek vücudun direncini artıran ve vücudu koruyan en önemli faktörlerden birisidir. Bu nedenle sisteme kayıtlı ailelerimize yönelik genel gıda paketinin içeriğini zenginleştiriyoruz. 2 aylık temel yardım paketini erkenden vererek, ailelerin bu süreçte tedarikli olmalarını ve Ramazan ayına hazır olarak girmelerini sağlamaktayız.

Çağrı Merkezimiz Hizmetimizde

Koronavirüs hakkında detaylı bilgi edinmek ve Derneğimizin almış olduğu önlemleri öğrenmek için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.