Kapat

Eğitim Yardımları

Eğitim Yardımları

Eğitim Yardımları Faaliyetleri

Binlerce Çocuk Eğitim Alamıyor.

Eğitim, bir insanın; duygusal, bedensel, zihinsel olarak sahip olduğu yeteneklerini belirlenen amaç doğrultusunda geliştirmesidir. Eğitim her bireyin temel hakkıdır. Zor şartlar altında bazı insanlar bu temel haklarından mahrum kalabiliyorlar.

Bilgi, herkesin ulaşması gereken bir zorunluluktur. Birleşmiş Milletler; çocuklara Yardım Fonunun (UNICEF) verilerine göre, dünya genelinde yaklaşık 28 milyon çocuk savaş ve istikrarsızlık sebebiyle mülteci durumundadır.

Neden Eğitim Yardımı Yapıyoruz?

Eğitim herkesin hakkıdır. Öyle durumlar olur ki bu hakkı alır insanın elinden ve mahrum bırakır bilgiden, irfandan.

Geleceğimizin bilim adamları olacak kadar zeki olan çocuklarımıza sahip çıkabildiğimiz sürece var olabilir, büyüyebilir, söz sahibi olabiliriz dünyanın her yerinde.

İmkânsızlık onların kaderi olmasın, bir el uzat ki onlarda okuyabilsin ve geleceğimiz olsunlar. Bir el uzat ki cahillik onlara kötü işler yaptırmasın, kötü niyetli insanların kuklası olmasınlar.

İmkânımız varken geleceğimize destek olalım.

Beşir Derneği Eğitim Faaliyetlerine yönelik desteklerini sürdürüyor. Sizlerin de destekleriyle bilgili, saygılı ve faydalı nesiller oluşturmanın gayretinde olan derneğimiz, İlk ve ortaöğretim, lise, lisans, yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilerimize;

  • Burs yardımları,
  • Eğitim araç gereç ve ihtiyaçlar yardımları,
  • Ulaşım yardımları,
  • Yurt dışı eğitim yardımları gerçekleştirmektedir

Beşir Derneği, eğitim destekleri ve faaliyetlerini yaparken bu alanda uzmanlaşmış ve kurumsallaşmış partnerler ile iş birliği yapmaktadır. Stratejik ortaklık yaptığımız Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu ve üyeleri ile eğitim alanında birçok projeyi hayata geçirdik.

Beşir Derneği burs yardımlarını da GENÇ-KON üzerinden yapmaktadır. Başvurular da yine GENÇ-KON web sayfası üzerinden alınmaktadır.

Unutmayın; yapacağınız her bir yardım, bir hayatın yönünü negatiften pozitife çevirecektir.

Destek Olmak İster misiniz?
 

Eğitim hakkını herkes kullansın diye Paylaşmak Güzeldir.

Sizlerin vereceği destekle imkânsızlık, zor durumdaki öğrencilerin kaderi olmasın. Bir el uzatın ki kardeşlerimiz de eğitim alarak geleceğimiz olsunlar; bir el uzatın ki cahillik kardeşlerimizi kötü işler yapmaya itmesin, kötü niyetli insanların kuklası olmasınlar. Okuyup hakikati bularak topluma faydalı olsunlar.

İyiliği Hediye Et
 


Fotoğraf Galerisi