Kapat

Kan Kardeşim

Kan Bağış Kampanyası,Sağlık Yardımları,Sosyal ve Kültürel Yardımlar

Kan Bağışı

Kan Âcil Değil, Sürekli İhtiyaçtır!

Kan, her dâim hazır olması gereken âcil bir ihtiyaçtır. Ülkemizde her yıl 2 milyon üniteden fazla kana ihtiyaç duyulmaktadır. Ülkemiz adına kan bağışı toplayan tek yetkili kuruluş Türk Kızılayı’dır.

Yapılan kampanyalar ülkemizin kan ihtiyacını karşılayamamaktadır. Dönemsel olarak kan stokları ihtiyaç sayısının altına düşmektedir. Kan bir toplumda âcil durumlarda ihtiyaç duyulan ve temini yalnızca insan olan hayatî bir ihtiyaçtır.

Kan Bağış Projesi Verileri
 
Neden Kan Bağışı Kampanyası Düzenliyoruz?

Düzenli kan bağışçısı olmak çok önemli bir hassasiyeti temsil eder. Beşir Derneği olarak, bu toplumsal bir sorumluluk gerektiren durum için Türk Kızılayı’nı destekleyici ortak projeler üretmekteyiz.

Nihâî hedefimiz her bir bireyin düzenli kan bağışçısı olarak, hiçbir kampanyayı beklemeden yaklaşık 4 ayda bir kan bağışı yapmasıdır. Bu gerçekleştiğinde ülkemizde hiç bir zaman âcil kan anonslarına ihtiyaç kalmayacaktır. Bu bilinci oluşturmak için Kan Kardeşim Üyelik Platformu’nu hayata geçirdik. Platformumuza 30 binden fazla gönüllümüz üye ve gönüllü kan bağışçısı bulunmaktadır.

Kan Kardeşim Sistemi Nedir?

Kan âcil değil, sürekli ihtiyaçtır. Bunun için "Bir Damla, Bin Umut kampanyası" ile yıl boyunca kan bağış kampanyalarını destekleyip farkındalık oluşturmaya çaba sarf ediyoruz. Her şeye rağmen nâdir bulunan kan türlerinde âcil ihtiyaç olabileceği göz önünde bulundurularak gönüllülerimize kan gruplarına yönelik sms gönderilir ve bireysel kan bağışı çağrısında bulunulur. Bütün bu sistem tamamen ücretsiz çalışır. Tüm mâliyetleri Beşir Derneği tarafından karşılanır.

Yapmış olduğumuz kan bağış kampanyalarında bağışçılarımızın destekleri ile 100 bin üniteden fazla kan bağışı toplanmasına vesile olduk. Bugün ve yarın da yapacağımız kampanyalar ile bu sorumluluğumuzu yerine getirmek için azamî gayret gösteriyoruz.

Bir Damla Bin Umut kampanyamız ve Kan Kardeşim Platformumuz hakkında detaylı bilgi almak için kankardesim.org adresini ziyaret edebilirsiniz.Fotoğraf Galerisi