Kapat

Vefa Projeleri

15 temmuz,15 temmuz şehitleri,şehit ailelerine destek,beşir derneği

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN SU KUYULARI AÇIYOR, ADLARINI YAŞATIYORUZ.
 
15 Temmuz Şehitlerimiz Anısına Su Kuyuları

Vatan İçin Canlarından Geçtiler...

15 Temmuz 2016’da yakın tarihimizin en büyük ihaneti olan darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ, millî egemenlik ve bağımsızlığımızı doğrudan hedef almıştır.

Millî birlik ve beraberliğimizi parçalamayı; istikbal ve istiklâlimizin teminatı olan gönüllü teşekküllerimizi yıpratmayı arzulamıştır. Milletimizin birbirine güvenini sarsmak, beyhûde bir çaba ile sahih İslâm anlayışımızı ve irfan geleneğimizi bertaraf etmek için uğraşmıştır.

Seçilmiş iradeye ve milletin egemenliğine yönelik bu darbe girişimi, ekonomik ve politik anlamda büyük bir istikrarsızlığa ve krize yol açmadan milletimizin büyük çabası ile engellendi. Darbe girişiminin üzerinden geçen süreçte toplumun büyük kesimi tehdidin vatanımıza, milletimize yönelik olduğunu anlayarak birbirine hızla kenetlendi.

15 TEMMUZ ÖZEL WEB SAYFASI

Beşir Derneği olarak bizler de diğer pek çok STK gibi üzerimize düşen görevi yerine getirdik. Cumhurbaşkanımız’ın, halkımızı sokağa davet ettiği saatlerde Beşirler olarak meydanlarda buluştuk. Ardından devam eden millî irade nöbetleri boyunca Türkiye genelinde 203 noktada nöbet tutan vatandaşlarımıza ikramlarda bulunduk ve onlarla birlikte nöbet tuttuk. ‘Millî İrade Nöbetindeyiz Şimdi ve Dâimâ’ diyerek meydanları doldurmaya devam ettik.

Bunların yanı sıra 15 Temmuz şehit yakınlarına aylık nakdî yardım kampanyası başlatarak yardımlarımıza düzenli olarak devam ediyoruz. Bu tarihî olayın yıl dönümlerinde yine meydanlara çıkarak hem nöbet tuttuk hem de ikramlarımızı gerçekleştirdik. Aradaki süreçte 15 Temmuz ile ilgili görsel, işitsel, süreli özel yayınlar çıkardık ve 15 Temmuz’u unutturmamak adına her platformda anlatmaya gayret ettik.

15 Temmuz gecesi ve sonrasında yaptıklarımızla ilgili hazırladığımız özel web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Su Kuyusu Projesinin Amacı Nedir?

Bu proje ile 15 Temmuz destanını, kalıcı eserler inşa ederek farklı coğrafyalarda anlatmayı ve her şehidimiz adına sadaka-i cariye olacak bir hayrat hayata geçirerek mazlûm coğrafyaların hizmetine sunmayı amaçlamaktayız.

Çad, Kamerun, Somali, Sudan, Nijerya, Tanzanya, Afganistan, Pakistan, Arakan gibi mazlum coğrafyalarda açacağımız su kuyularıyla hem mazlûmların derdine derman olacak, hem de açılacak 250 su kuyusunun her birine 15 Temmuz şehitlerimizden birinin adını vererek onlar için sadaka-i cariyeye vesile olacağız. Bu sâyede 15 Temmuz’u gönül coğrafyalarımızda da anlatarak yaşananları diri tutmayı amaçlamaktayız.

Destek Olmak İster misiniz?

Su kuyusu bağışı ihtiyaç duyulan bölgelerde belirli bir program dâhilinde gerçekleştirilecektir. Kuyu açma süreci, bölgenin ekonomik, sosyolojik, fizikî ve politik şartlarına ve imkânlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu süreç en geç 8 ay içerisinde tamamlanmaktadır.

15 Temmuz Şehitlerimizin adına açılacak su kuyularına 1 TL de olsa bağış yapabilirsiniz veya Bir Şehidimizin ismine açılacak kuyunun maliyetini (3000 USD) karşılayabilirseniz.

Su kuyusu bağışı ihtiyaç duyulan bölgelerde belirli bir program dahilinde gerçekleştirilecektir. Kuyu açma süreci, bölgenin ekonomik, sosyolojik, fiziki ve politik şartlarına ve imkanlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu süreç en geç 8 ay içerisinde tamamlanmaktadır.

15 Temmuz Şehitlerimizin adına açılacak su kuyularına 1 TL’de olsa bağış yapabilirsiniz. Yahut bir şehidimizin ismine açılacak kuyunun maliyetini (3000 USD) karşılayabilirseniz.Fotoğraf Galerisi