Kapat

Bursa'dan Gazze'ye Yardım Tırı

Beşir Derneği Bursa Temsilciliği tarafından toplanan yardım malzemeleri, Gazze'ye ulaştırılmak üzere Mersin'e doğru yola çıktı.

   Ramazan bereketini gönüllerde yaşatan Beşir Derneği ekipleri bizden çok uzaklarda olan  mazlum coğrafyalara hayrı müjdelemenin gururunu mahcup kalplere sunmaya devam ediyor.Geçtiğimiz günlerde Gazze'ye Ramazan yardımları kapsamında gıda malzemesi dağıtılmış halka da iftar organizasyonu yapılmıştı.Ambargonun hafifletilmesi üzerine Beşir Derneği Bursa Temsilciliği tarafından toplanan yardım malzemeleri, Gazze'ye ulaştırılmak üzere Mersin'e doğru yola çıktı.Gıda, giyim, ve battaniyelerden oluşan insani yardım malzemeleri, cuma günü Mersin Limanından kalkacak gemiyle Gazze'ye ulaşacak.

    Beşir Derneği Bursa Temsilci Cem Kutlu, yapılan bu anlamlı faaliyetle ilgili yaptığı açıklamada, ambargonun hafifletilmesi üzerine dernek olarak harekete geçtiklerini söyledi.

    Yardım malzemelerini hayırseverlerden ve üyelerden kısa sürede topladıklarını belirten Kutlu, "1 TIR dolusu malzeme Mersin'e gitmek üzere yola çıktı. Tüm Türkiye'den gelecek yardım malzemeleri önümüzdeki cuma günü Mersin Limanından kalkacak gemiyle Gazze'ye uluşacak. Ramazan ayının son günlerinde bayramdan hemen önce Gazzeli kardeşlerimizin yaralarına bir nebze merhem olabilirsek ne mutlu bize. Yardımları yapan herkesten Allah razı olsun." diye konuştu.Ayrıca dün gece yola çıkan yardım Tırının Mersin Limanına vardığı bildirildi.