Kapat

Zonguldak Temsilciliği Bayır Bucak Türkmenlerini Unutmadı

Beşir Derneği Zonguldak temsilciliğinin öncülüğünde toplanan bir TIR kömür Bayır Bucak Türkmenlerine ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere bölgeye gönderildi.

   Beşir Derneği Zonguldak Temsilciliği, Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine bir TIR dolusu kömür gönderdi. Yardım TIR'ı için Soğuksu Camisi önünde dün düzenlenen uğurlama törenine; Kozlu İlçe Müftüsü Metin Aykut, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Beşir Derneği Zonguldak Temsilcisi Enes Erdoğan Şen, Dernek yönetimi ile üyeleri, çeşitli STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Beşir Derneği Zonguldak Temsilcisi Enes Erdoğan Şen, Beşir Derneği’nin yurt içinde ve yurt dışında birçok faaliyetlerde bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Beşir, ‘müjdeyi getiren müjdeleyici’ demektir. Müjdeleyici olmak, sosyal adalete ve kardeşliğe destek olurken, yapılan hizmeti nimet bilmeyi gerektirir. ‘Gönüller Yapmaya Geldik’ diye yola çıkan Beşir Derneği, yurt içi ve yurt dışında eğitim, gıda, sağlık, giyim, yakacak, doğal afet ve sosyal-kültürel yardımlar yapıyor. Derneğimiz, yurt içinde 237 temsilcilikle ve faaliyet gösterdiği 52 ülkede insanlığa hizmet götürüyor. Kısaca, nerede mahsun ve mahcup bir gönül varsa, orada ve onlarla olmak amacımızdır. Beşir Derneği; hem ülkemizde, hem de dünyanın birçok yerinde gönüller yapmaya devam ediyor şeklinde konuştu. 


Fotoğraf Galerisi