Kapat

Kurban Bağışı

Zor durumda olan insanlara Beşir Derneği ile bağışlar yaparak yüzlerinde bir tebessüm oluşturabilirsiniz. Adak kurban bağışı yaparak yoksullara yardım edebilirsiniz. 

Kurban Bağışı

Kurban Bağışı Kimlere Yapılır?

Kurban Bağışı: Bayramda kesilecek olan kurbanlar ihtiyacı olan kişiler, yoksullara ve yetimlere yapılmaktadır. Beşir Derneği'ne başvurarak sitede ye falan formu tam bir şekilde doldurup yer alan kurban seçeneklerden dilediğinizi seçip bağışta bulunabilirsiniz. Hem ülkemizde hem de dünyanın diğer bölgelerde yemeğe ihtiyacı olan aç insanlara aydınlık kapısı olabilirsiniz. Küçüklerin sevildiği büyüklerin saygı duyulduğu bu bayramda insanlar birleşerek birlik beraberlik ve dayanışma sağlanır.

Zor durumda olan insanlara Beşir Derneği ile bağışlar yaparak yüzlerinde bir tebessüm oluşturabilirsiniz. Adak kurban bağışı yaparak yoksullara yardım edebilirsiniz. 

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Kurban Bağışı:  Beşir Derneği'nin web sitesine girerek bağışla ilgili gerekli bilgileri okuyabilirsiniz. Eğer yardım etmek istiyorsanız oradaki boş formu eksiksiz bir şekilde doldurarak seçeneklerde yer alan kurbanlardan istediğinizi işaretleyebilirsiniz. Aynı zamanda sms yoluyla mesajlar atarak yetim ve yoksul insanlara destek olabilirsiniz. Kuruluşa birebir giderek veya yüz yüze bir şekilde kurban bağışı hakkında bilgi almanız mümkündür. İnsanların yaptığı bağışlar adına muhtaç insanların yüzünü güldüren Beşir Derneği,  birlik beraberlik ve dayanışmanın sembolü olmuştur.

Kurban Bağışı Faydaları Nelerdir?

Kurban Bağışı:  Yoksul ve yetim insanların kurban eti yemesini sağlayan bu yardımlar birçok ülkede ve bölgede yaşayan insanların mutlu olma sebebini oluşturacaktır. İslam dini kurallarına göre kesilen kurbanlar güvenli bir şekilde ihtiyaç sahiplerine dağıtılır. Dinimiz açısından bayramlarda bağış yapmanın, iyilik etmenin, yardım etmenin önemine dikkat çekilir. Bu sebeple Beşir Derneği' ne yapacağınız her türlü yardım bir gün size geri dönecektir. Hem dinin gereklerini yerine getirmiş olacaksınız hem de vicdanen sizi rahatlatan bir durum olacaktır. Yetimlere ulaşan bu bağışlar insanları birleştirerek sevgi saygı ve dayanışmayı ortaya koyar. Zor durumda olanlara yaptığınız her türlü yardım gönülleri ve kalpleri birleştirecektir.

Kurban Bağışını Ulaştıran Dernekler Var Mıdır?

Kurban Bağışı:  Beşir Derneği'ne yapacağınız her türlü bağış Türkiye'de veya dünyanın birçok bölgesine kurban etini ulaştırarak aç ve yoksul insanları doyurmaktadır. Kurban bağışı için vekalet göstererek sizin adınıza kurban eti yardımı yapılmaktadır. Birlik beraberlik ve dayanışma duygusunu güçlendiren bu bağışlar hem dinen hem vicdanen sizi rahatlatacaktır. Adak kurban bağışlarında hem adağınızı gerçekleştirebilirsiniz hem de muhtaç insanların kurban eti yemesi için bir kaynak oluşturabilirsiniz. Yapılan kurban bağışlarının fotoğrafları ve çeşitli videoları çekilerek yardımın nereye gittiğini ve yapılma durumunu öğrenebilirsiniz. Dinen yardımlaşmanın, yetimlere iyilik etmenin, bayramda yoksullara kurban eti dağıtmanın önemi büyüktür. Bu sebeple geçmişten bugüne yaptığı yardımlarla gündeme gelen Beşir Derneği'ni tercih edebilirsiniz. Hem siz hem de karşı tarafı mutlu etmek yapacağınız bağışlar neticesinde olacaktır. Beşir Derneği yurtiçi kurban bağışı da yapmaktadır. Web sitesinde yer alan faaliyetleri inceleyerek yapılan gıda ve kıyafet yardımını görebilirsiniz.