Kapat

Ykylas (İhlas) Gençlik Vakfı Başkanı Halilla Majanov Beşir Derneği’ni Ziyaret Etti

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği üyesi Ykylas (İhlas) Gençlik Vakfı’nın Başkanı Halilla Majanov Beşir Derneği’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Başta Türkiye’nin en ücra köşesine kadar olmak üzere dünyanın pek çok bölgesine iyilik götürmek ve gönüller yapmak için hız kesmeden gayret eden Beşir Derneği, diğer STK’larla da işbirliği ve ortaklıklar çerçevesinde yeni adımlar atarak güçleniyor.


Bu kapsamda İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği üyesi Ykylas (İhlas) Vakfı'nın Başkanı Halilla Majanov, Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yard. Doç. Dr. Cevdet Şanlı’yı ziyaret etti. Başkanlığını yürüttüğü Ykylas Gençlik Vakfı adına görüşmeye geldiğini ifade eden Majanov, Kazakistan’da dini eğitimin ve kültürün gelişimi için çalışmalar gerçekleştirdiklerini, her yıl Türkiye’deki imam-hatiplere veya ilahiyat fakültelerine öğrenciler gönderdiklerini ve bu öğrencilerin eğitimleri noktasında Beşir Derneği’yle ortak hareket edebileceklerini dile getirdi. Her iki derneğin de Kazakistan’da hâlihazırda yürütmekte olduğu ve ileride gerçekleştirmeyi hedefledikleri projeler hakkında görüşmeler yapıldı.


Beşir Derneği Başkanı Cevdet Şanlı ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve derneğin yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerini aktararak ortaklaşa çalışmalar yürütülebileceğini, dünyanın neresinde insanlık adına iyilikler yapılıyorsa Beşir Derneği’nin de o iyiliklere omuz vermeye hazır olduğunu ifade etti.


Fotoğraf Galerisi