Kapat

Yardım Tırı Biltek Okulları Üsküdar Kampüsünden Dualarla Uğurlandı

Yardım Tırı Biltek Okulları Üsküdar Kampüsünden Dualarla Uğurlandı

“Halep İçin Uzat Elini” kampanyası kapsamında Biltek okulları Suriyeli savaş mağduru halka destek olmak adına topladığı yardımları Beşir Derneği öncülüğünde dualar ile bölgeye uğurladı.

Biltek okullarının öğrencileri, Halep için "Kardeşliğin Sana İhtiyacı Var" sloganıyla düzenledikleri kampanya kapsamında velilerinin de desteğini alarak,  gerek düzenledikleri kermeslerle gerekse biriktirdikleri harçlıklar ile kısa sürede 83 bin liranın üzerinde nakdi yardım toplamayı başardılar.

Toplanan yardımlar, kuşatma altındaki Halep’ten tahliye edildikten sonra güvenli bölgelere nakledilen, ancak burada da zorlu kış şartları başta olmak üzere barınma, gıda ve giyecek sıkıntısıyla karşı karşıya kalan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Beşir Derneği’ne geçtiğimiz günlerde teslim edilmişti.

Beşir Derneği toplanan bu yardım ile hazırladıkları yardım malzemesi yüklü tırı, Biltek Okullarının düzenlemiş olduğu törenle Biltek Üsküdar Kampüsü önünden, Biltek Okulu Öğrencileri, Yöneticileri ve Beşir Derneği Yetkililerinin katılımı ile dualar eşliğinde bölgeye uğurladı. 


Fotoğraf Galerisi