Kapat

Yardım Tırı Atakum’dan Yola Çıktı

Beşir Derneği'nin Atakum Belediyesi ve Semerkand Vakfı Atakum Şubesi ile birlikte organize ettiği yardım kampanyasında toplanan gıda ve kıyafetlerin yüklendiği TIR, Suriye'deki mazlumların yüzünü güldürmek üzere yola çıktı.

Suriye’de zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Suriyeliler için bir yardım kampanyası gerçekleştirildi. Beşir Derneği’nin, Atakum Belediyesi ve Semerkand Vakfı’nın destekleriyle gerçekleştirdiği kampanya kapsamında toplanan bir TIR dolusu yardım, ihtiyaç sahibi Suriyelilere ulaştırılmak üzere dualar eşliğinde yola çıktı.

 

YÜZLERİ GÜLECEK

 

Atakum Belediyesi önünde gerçekleştirilen törende konuşan Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da sıkça dile getirdiği gibi, biz Türk milleti olarak, diğer ülkelerdeki mazlum kardeşlerimizin yanında olmalıyız. Ne yazık ki zulüm altında yaşayan, zor şartlar altında hayatta kalma mücadelesi veren kardeşlerimiz var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, Afrin’in teröristlerden arındırılması için düzenlenecek Afrin operasyonu öncesi, bölgedeki sivillere bir yardım eli de Atakumlular olarak bizler ulaştırmak istedik. Onlara her zaman destek olmalıyız. Bu anlamda, Semerkand Vakfı ile Beşir Derneğinin işbirliğiyle bir kampanya gerçekleştirdik. Hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla bir TIR dolusu yardım toplandı. Gıda ve kıyafetten oluşan bu yardımlar, Suriye’deki mazlum kardeşlerimizin yüzünü bir nebze de olsa güldürecek. Destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Semerkand Vakfı Atakum Şube Müdürü Tuncay Ergi ise konuşmasında, Müslüman coğrafyasında yaşanan sıkıntılardan bahsederek, “Suriye’de zulüm ve yokluk içerisinde hayatta kalma mücadelesi veren kardeşlerimiz için bir şeyler yapmalıyız. Susmamız mümkün değil. Bu kapsamda Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın şahsında tüm belediyemize teşekkür ediyoruz. Dualarımız da, yardımlarımız da tüm Müslüman coğrafyası için” ifadelerine yer verdi.


Fotoğraf Galerisi