Kapat

Vakıf Medeniyetinin Torunları Antalya'da Buluşuyor

Beşir Derneği ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığının ortak projesi olan 'Vakıf medeniyetinin torunları mirasına sahip çıkıyor' isimli panel 10

      Tarih boyunca yaşamın her alanında vakıf ve imarethaneler kurarak sosyal yardımlaşmayı, kültürel dokumuzun en önemli parçası hâline getirmeyi başarmış ecdadımızın torunları olarak, bu geleneğini sürdürebilmek için Beşir Derneği olarak yola çıktık. Dünyanın her yerinde muhtaç duruma düşmüş biçare mazlumlara,  yurtdışında 55 ülke ve yurtiçinde 242 temsilcilik ile mahcup ve mahzun gönüllerin yanındayız. 
     Kültür ve medeniyet tarihimizin bize en önemli mirası olan; yardımlaşma, mazlumu koruma, ihtiyacı olanların elinden tutma, akraba, komşu, dul, yetim, düşkün ve kimsesizlere sahip çıkma geleneğimizin sürdürülebilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla derneğimiz tarafından yurtiçinde paneller düzenlenmektedir.Antalya’da 10 Nisan 2016 tarihi saat 20:00 de AKM Aspendos Salonunda, Prof. Dr. Kemal Yıldız, Doç.Dr. Dilaver Selvi ve Yrd..Doç..Dr. Cevdet Şanlı’nın konuşmacı olarak katılacağı ‘Vakıf Medeniyeti’nin Torunları Mirasına Sahip Çıkıyor’ adlı panele katılmanızdan mutluluk duyarız.