Kapat

Umut Bahçesi Kreş Öğrencileri Susuz Toprakların Umudu Olacak

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde bulunan Umut Bahçesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin minik öğrencileri kendi yaptıkları sadaka kutularında biriktirdikleri harçlıklarını Beşir Derneği’nin Su Kuyusu Projesi’ne bağışladı.


Hatay’ın Dörtyol ilçesinde bulunan Umut Bahçesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin minik öğrencileri kendi yaptıkları sadaka kutularında biriktirdikleri harçlıklarını Beşir Derneği’nin Su Kuyusu Projesi’ne bağışladı. İdare, öğretmen ve öğrencilerin işbirliğiyle gerçekleştirilen bağış kampanyasında minik yürekler büyük fedakârlık gösterdi.

 

Çocuklarda sadaka kültürünün yerleşmesi gerektiğinin altını çizerek konuşan kreş yetkilileri, ‘Çocuklarımızın sadakayı öğrenmesi açısından öncelikle onlara sadaka kutuları yaptırdık ve sadakanın ne olduğunu uygulamalı olarak gösterdik. Bir yıllık eğitim sürecinde de kendi harçlıklarıyla biriktirdikleri paraya Beşir Derneği’nin su kuyusu projesine bağışladık’ dedi.

 

Öte yandan ‘15 Temmuz Şehitleri Adına 250 Su Kuyusu Projesi’ni hayata geçiren Beşir Derneği, kreş öğrencilerinden gelen bağışı da bu projeye dâhil edecek ve bu vatanın bekası için kendi hayatından vazgeçen aziz şehitlerimiz, mazlum coğrafyalarında suya kavuşarak hayat bulmasına vesile olacak.


Fotoğraf Galerisi