Kapat

Ümraniye'den Suriyeli Muhacir Kardeşlerimize Yardım Eli

Beşir Derneği Ümraniye temsilciliği tarafından Suriyeli mazlum kardeşlerimize destek olmak amacıyla 25 ton un, Kilis'te bulunan Suriye Koordinatörlüğüne gönderildi

Suriye'de 8 yıldır süregelen iç savaşın başlangıcından bu yana Suriyeli mazlumların yanında olan Beşir Derneği, Kilis ve Reyhanlı'da bulunan günlük 200 bin kapasiteli ekmek fırınları, yine Kilis ve Cerablus'ta bulunan günlük 30 bin tabldot üretim kapasiteli aşevleri ve Cerablus, İdlib, Etarip ve Azez'de bulunan paylaşım noktaları ile hayırsever bağışçılarından aldığı emanetleri hızlı bir şekilde yerlerine ulaştırıyor.


Savaşın getirdiği yıkım ve olumsuz psikolojiyi bir nebze olsun gidermeye çalışan derneğimiz geliştirdiği "Kardeş Aile" projesi kapsamında toplamda 9.300 aileye düzenli olarak yardım götürmektedir.


Bu kapsamda yaptığı Suriye yardımlarına hız kesmeden devam eden Beşir Derneği, Kilis ve Reyhanlı'da bulunan ekmek fırınlarında kullanılmak üzere içerisinde 25 ton un bulunan yardım tırı, Beşir Derneği Ümraniye temsilciliği tarafından düzenlenen tören sonrası dualar ile birlikte uğurlandı. Törene Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir ve Semerkand Vakfı Ümraniye Temsilcisi Eyüp Bektaş ve çok sayıda gönüllü katıldı.


Yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği insani yardımlar ile milyonlarca gönül köprüsü kuran Beşir Derneği, destekleriniz ile hız kesmeden faaliyetlerine devam edecek..