Kapat

'' Türkiye'nin En Yaygın İnsani Yardım Derneğiyiz ''

Ramazan-ı Şerif’in bereketi ve heyacanının bir başka olduğunu belirten Beşir Derneği AntalyaTemsilcisi Tevfik Doğan, “Yıl boyunca yapılan yardım çalışmalarımız bu rahmet ayında zirveye ulaşıyor

    Ramazan-ı Şerif’in bereketi ve heyacanının bir başka olduğunu belirten Beşir Derneği Antalya Temsilcisi Tevfik Doğan, “Yıl boyunca yapılan yardım çalışmalarımız bu rahmet ayında zirveye ulaşıyor. İyiliğin yeryüzüne hâkim olması için çalışıyoruz, alan el ile veren eli buluşturuyoruz” dedi.Beşir Derneğinin yurt içi, yurt dışı ve Ramazan ayı sebebiyle Antalya’da düzenlediği programlarını yerel bir gazeteye verdiği röportajda anlatan Beşir Derneği Antalya Temsilcisi Tevfik Doğan, “Derneğimiz, uluslararası bir yardım kuruluşudur. Yurt içinde 247 yurt dışında 55 ülkede temsilciliğimiz bulunuyor. Kardeşliğin sınırı olmadığı gösterip alan el ile veren eli buluşturuyoruz”dedi.

İNSANLARA HİZMETİ NİMET BİLİYORUZ

     Beşir Derneği uluslararası bir yardım kuruluşudur. Yurt içinde 247 yurt dışında 55 ülkede temsilciliğimiz bulunmaktadır. Dernek olarak, Kendisine yetemeyen, desteğe ve hizmete ihtiyacı olan, istismara açık hale gelmiş mahzun ve mahcup gönüllerin müjdeleyicisi ve onların hamisi olarak hiçbir ayrım yapmadan, paylaşmayı erdem haline getirmiş gönüller ile buluşturmak, Sosyal adalete ve kardeşliğe destek olmak, Hayır işlerinin yaygınlaşması için gece gündüz dünyanın her yerinde insanlara hizmeti nimet bilmektir. Doğal afet ve başka nedenlerle dünyanın herhangi bir yerinde, biçare düşmüş, evsiz kalmış, salgın hastalıkların pençesinde bir lokmaya muhtaç kalmışlara, merhametlinin elini uzatmak,imkânsızlıklardan dolayı okuyamayan, eğitimi yarım kalmış gönüllere sahip çıkmak. Meslek ve beceri kazandıracak kurslar açarak hayat boyu eğitimi desteklemek.Hayata tutunamamış, her şeyin değiştiği bir dünyada sahipsiz kalmış fakir ve yetimlere ulaşmak ihtiyaçlarını karşılamak, rehberlik yapmak. Hastalıklara duçar olmuş ve biçare kalmışların hizmetini görmek tedavilerini üstlenmek. Doğuştan veya sonradan özür sahibi olmuşların toplumda yer almaları ve hiçbir eksiklik hissetmemeleri için gören gözleri ve yürüyen ayakları olmak Kısaca nerede bir mahzun ve mahcup gönül varsa, orada ve onlarla olmak amacımızdır.Beşir Sosyal Yardımlaşma Derneği İçişleri Bakanlığının 26/03/2013 Tarihli ve 1188 Sayılı Yazısı Üzerine , 5253 Sayılı Dernekler Kanununun 27. Maddesine Göre , Bakanlar Kurulunca, 22/04/2013 Tarihinde 5545 Sayılı Karara İstinaden Derneğimiz Kamu Yararına Çalışan Dernek Statüsü Hakkına Sahip Olmuştur.

TÜRKİYE’NİN EN YAYGIN İNSANİ YARDIM DERNEĞİYİZ

      Beşir Derneği Türkiye’nin en yaygın insani yardım derneği haline gelmiştir. Derneğimiz 55 ülkede ve Türkiye genelinde ise 247 temsilcilikle nerede bir mahzun ve mahcup gönül varsa orada onunla olmak, acısını üzüntüsünü yokluğunu paylaşıyoruz. Kısacası alan el ile veren eli buluşturuyoruz. Yurt genelinde paylaşım mağazalarımız bulunuyor. Buna benzer birçok faaliyetlerimiz var. Kendisine yetemeyen, desteğe ve hizmete ihtiyacı olan, istismara açık hale gelmiş mahzun ve mahcup gönüllerin müjdeleyicisi ve onların hamisi olarak hiçbir ayrım yapmadan, paylaşmayı erdem haline getirmiş gönüller ile buluşturmak. Sosyal adalete ve kardeşliğe destek olmak, hayır işlerinin yaygınlaşması için gece gündüz dünyanın her yerinde insanlara hizmeti nimet bilmektir.Türkiye’nin en yaygın insani yardım derneği olmuştur. İyiliğin yeryüzüne hâkim olması için hiçbir menfaat gözetmeksizin gönül erleri fedakâr insanların katkı ve çabalarıyla çalışıp ayakta kalıyoruz.Yurtiçi ve yurt dışı çalışmaları ile kamuoyunda bilinen Beşir Derneği faaliyetlerini yerel olarak devem ettirmek maksadıyla çalışıp çabalıyoruz. ile Türkiye’nin en yaygın insani yardım derneği olmuştur.

MAZLUMUN YANINDA OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

      55 ülkede faaliyet gösterebilme kabiliyetine sahip Beşir Derneği uluslararasında yapmış olduğu faaliyetlerle de, bir dünya derneği olduğunu ispatlamıştır. İnsani yardım organizasyonu ile faaliyetlerini sürdüren derneğimiz yurt içinde binlerce ailenin, yetimlerin, kimsesizlerin müjdeleyicisi olup, Gıda, Giyim, Eğitim ve Afet yardımlarıyla ülkemizde faaliyetlerini devam ettirirken, Suriye Endonezya, Pakistan, Somali, Arakan, Bangladeş gibi 56 ülkede yapmış olduğu acil gıda ve afet yardımlarıyla da tüm dünyada ihtiyaç sahiplerinin umudu olmuştur. Beşir Derneği olarak Somali’de yapmış olduğumuz yetimhaneler ve okullar ile yetimlerin yanında olmaya devam ediyoruz.

 GÖNÜLLER RAMAZANDA BULUŞUYOR 

     İnsani yardım organizasyonunda Ramazan-ı Şerif Ayı’nın bereketi, heyecanı bir başkadır Beşir Derneği’nde.  Yıl boyunca yapılan yardım çalışmalarımız bu rahmet ayında zirve yapar, fazladan bir sofrada daha kurabilmek için. Gönüllülerimiz sırtlarında kumanya paketleri ile köy köy misafir olurlar mahcup gönüllere. Dünyanın En Büyük İftar Sofrasını Gönüllerde Kuruyoruz. Tüm bu hizmetlerin sebebi siz vesilesi biz oluyoruz. Beşir Derneği Ramazan-I Şerif Ayında Türkiye’nin 300 noktasında Ramazan-ı Şerif bereketini yaşatırken ihtiyaç sahibi ailelere, yine aynı çalışmaları dünya mazlumları için UKBA Derneği ile 55 ülkede birlikte çalışıyoruz. Ramazan ayı içerisinde; Ramazan kumanyası,  İftar Çadırı ve sıcak yemek dağıtımı,  Çocuklara ve ailelerine bayramlık giyim paketleri gibi yardımları yapmaya gayret gösteriyoruz. Antalya’da Kepez ilçesinde Semt Konağı mevkisinde Ramazan ayı boyunca her gün yaklaşık 400 kişiye iftar veriyoruz.  Beşir Derneği olarak her sene  olduğu gibi bu Ramazan Ayında da  Türkiye’nin 300 noktasında Ramazan-ı Şerif bereketini yaşatırken, ihtiyaç sahibi ailelere, yoldan geçene, herkese gönül sofrasını açmaya devam ediyoruz. Beşir Derneği Antalya Temsilciliği olarak Kepez Semt Konağı mevkisinde kurulan iftar çadırına, vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi gördü. Yolda kalan kardeşlerimizle birlikte ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin aynı masaları paylaşarak birlikte iftar açmalarına vesile olmanın sevincini hiçbir şeye değişilemeyeceğini, gönüller yapmanın mutluluğunu yaşamanın huzuru içindeyiz. Uzun kuyrukların oluşturulduğu iftarda 4 çeşit yemek dağıtılırken, ezanın okunması ile birlikte iftarını bir arada açan kardeşlerimizin, bizlere destek olan hayırseverlerin Tüm İslam Aleminin Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni ederim dedi.Fotoğraf Galerisi