Kapat

Trakya Temsilcilerinin Yardım Tırı Çorlu’ dan Yola Çıktı.

Beşir Derneği Çorlu Temsilciliği ve Trakya temsilcilerinin katkılarıyla toplanan 26 ton un, yapılan törenle Kilis’te bulunan Lojistik merkezine gönderildi.

     Beşir Derneği Çorlu Temsilciliği ve Trakya temsilcilerinin katkılarıyla toplanan 26 ton un, yapılan törenle Kilis’te bulunan Lojistik merkezine gönderildi.

     Yapılan bu faaliyetle ilgili açıklama yapan Çorlu Temsilcisi Hasan Cevval, Bütün mazlum coğrafyalarda mazlum halka sosyal, insani, gıda yardımları, su kuyuları, aş evleri, yetimhane projeleri ile destek vermekte yaraları sarmaktayız. Un yüklü tırımızı yolcu ettiğimiz Kilis’ deki lojistik depomuzdan gıda ve giyim yardımları, aşevi ve fırınımızdan her gün yemek ve ekmek desteğiyle muhacir kardeşlerimize Ensar’ın güzel ahlakıyla hizmet etmekte olduğunu söyledi. Milli iradeye saygı nöbetlerinde de Beşir Derneği olarak 81 ilde olduğu gibi Çorlumuzda da ilk geceden sonuna kadar her gece pilav ayran, çorba, su, tatlı v.b dağıttıklarını söyleyen Cevval sözlerini Bağışçılara ve katılımcılara teşekkür ederek bitirdi. Beşir Derneği Çorlu Temsilcisi Cevval’ den sonra söz alan Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel bizler adeta mazlum milletlerin yanında yer almakla görevlendirilmişiz. İşte bu bilinç içerisinde hem devletimiz, hükümetimiz hem de sivil toplum örgütlerimiz, Beşir Derneği gibi  derneklerimiz bu tip organizasyonları düzenliyorlar dedi . Milletvekili Yel, aslında bugün buradan Kilis bölgesine sadece un göndermiyoruz , kalbimizi gönderiyoruz, yüreğimizi gönlümüzü gönderiyoruz, inancımızı imanımızı gönderiyoruz. İşte bu iman birliği bu sevgi birliği bizi dimdik ayakta tutuyor dedi.

     Konuşmaların ardından Çorlu ilçe müftüsü Adem Gülmek’ in yaptığı dua ile 26 ton un yüklü tır Kilis’ e ulaşmak üzere yola çıktı.


Fotoğraf Galerisi