Kapat

Trabzon Beşir Derneği Suriyeliler İçin Yardım Tırı Gönderdi.

Beşir Derneği olarak söz konusu organizasyonu Ortahisar Belediyesi ve Fırıncılar Odası’nın katkılarıyla düzenlediklerini kaydeden Bayraktar, “Suriyeli ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için gönderdiğimiz bu yardım TIR’ında 16,5 ton un,1,5 ton muhtelif gıda, temizlik ve giyim malzemesi bulunuyor.

Trabzon Beşir Derneği Temsilciliği Suriye’ye yardım TIR’ı gönderdi

Beşir Derneği, Ortahisar Belediyesi ve Trabzon Fırıncılar Odası tarafından düzenlenen organizasyonla, Trabzon’dan bir TIR dolusu muhtelif gıda, giyim ve temizlik malzemesi Suriyeli ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için Kilis’e gönderildi. Ortahisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah Uraloğlu, Belediye Meclis Üyesi Aydın Gürsoy, Beşir Derneği Trabzon Temsilcisi Kibar Bayraktar ve insanî yardım gönüllülerinin katılımıyla Sahil Alanı’nda düzenlenen törenle yardım TIR’ı Kilis’e uğurlanırken konuyla ilgili olarak değerlendirmede bulunan Bayraktar, Ortahisar Belediyesi ve Trabzon Fırıncılar Odası’na teşekkür etti.

FIRINCILAR ODASI HERKESE ÖRNEK OLDU

Beşir Derneği olarak söz konusu organizasyonu Ortahisar Belediyesi ve Fırıncılar Odası’nın katkılarıyla düzenlediklerini kaydeden Bayraktar, “Suriyeli ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için gönderdiğimiz bu yardım TIR’ında 16,5 ton un,1,5 ton muhtelif gıda, temizlik ve giyim malzemesi bulunuyor. Unların büyük kısmını Trabzon Fırıncılar Odası’nın hayrıdır. Oda Başkanı Sayın Davut İlik’e ve tüm fırıncılarımıza bu yardımlarından ötürü şükranlarımı sunuyorum.

Fırıncılar Odası bu davranışıyla herkse örnek olmuş ve tarihi misyonuna geri dönmüştür. Sayın İlik’ın bundan sonrada bu tür çalışmalar gerçekleştireceğine olan inancımız tamdır. Kendilerinden Allah (c.c.) razı olsun. Trabzon Fırıncılar Odası ve diğer bağışçılardan yardımlarını topladıktan sonra bu yardımların Kilis’e ulaştırılması için Ortahisar Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Metin Genç’in kapısını çaldık. Allah (c.c.) razı olsun bizlere bir TIR tahsis etti ve hayırseverlerden topladığımız yardımları bu sayede Kilis’e ulaştırmış olduk.

Bu, Trabzon’dan Suriyeli ihtiyaç sahipleri için göndermiş olduğumuz beşinci yardım TIR’ı oldu. İnşallah bundan sonrada çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.  


Fotoğraf Galerisi