Kapat

Tokat İl Merkezinde 5000 Kişilik Aşure İkramı Yapıldı

Beşir Derneği Tokat Temsilciliği, 5000 kişiye aşure ikramında bulundu.

Türkiye’nin 81 ilinde ve birçok ilçesinde Muharrem ayı münasebetiyle halka aşure ikram eden Beşir Derneği, bu yıl da hayırsever bağışçılarının destekleri ve gönüllülerinin yoğun ve titiz çalışmalarıyla hazırlanan aşureleri tüm Türkiye’de halka ikram etmeye devam ediyor.

 

Yapılan aşure dağıtım organizasyonlarıyla paylaşmanın önemini yeniden hatırlatmayı, toplumda birlik, beraberlik, kardeşlik ve muhabbetin yaygınlaşmasını sağlamayı amaçlayan Beşir Derneği, Tokat’ta 5000 kişilik aşure ikramında bulundu.

 

Tokat il merkezinde yapılan dağıtımlarda halkın memnuniyeti ve duydukları mutluluk yüzlerinden okundu. Etkinlikte konuşan Beşir Derneği Tokat Temsilcisi Turan Arslan şöyle söyledi:

 

“Muharrem ayı, ilahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Muharrem ayının onuncu gününü ise aşure günü olarak biliriz ve hem İslam tarihi açısından hem de kültürümüz bakımından adeta paylaşmanın ve kardeşliğin sembolü olmuş bu önemli günü, yıllardır büyük bir coşku, heyecan ve muhabbetle karşılamışızdır.

 

Allah’ın (c.c) peygamberlerine çeşitli ikram ve ihsanlarda bulunduğu bu faziletli günün bilincine sahip olan ve 14 asırlık kadim kültürün varisi olma inancıyla hareket eden Beşir Derneği, aşure gününün ruhuna uygun çalışmalarına her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm Türkiye’de devam ediyor.”

 

Paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesi olan aşure ve kültürümüzde artık sembol haline gelmiş diğer unsurların bu derin, mecazî anlamları; toplumumuz için bugün her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır. Beşir Derneği de bu birlik ve beraberliğe katkı sunmak için her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye genelinde binlerce kişiye Muharrem ayı boyunca aşure dağıtmaya devam edecek.