Kapat

Tekirdağ Temsilciliği'nden Yardım Tırını Dualarla Uğurlandı

Beşir Derneği Tekirdağ Temsilciliği içerisinde 27 Ton Un bulunan yardım malzemesini Kilis'te bulunan 2.Bölge Koordinatörlüğüne dularla uğurladı.

 Gönüller Yapmaya Geldik sloganıyla hayır yoluna çıkan Beşir Derneği çalışmalarının bir yenisini Tekirdağ'da gerçekleştirdi. Tekirdağ Temsilciliğinin öncülüğünde hayırsever vatandaşlarımızın yardımları ile Tekirdağ ilinden içinde 27 ton un bulunan yardım tırı, Beşir Derneğinin Kilis'te bulunan fırınında kullanılmak üzere gönderildi. Başta sınırda kamplardaki mülteciler olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ekmek dağıtımı sağlanacak.  

  Yardım tırı uğurlama töreninde konuşan Semerkand Vakfı Tekirdağ İl başkanı Yard. Doç. Dr. İhsan Sabri Çebi.yardımlaşmanın önemini anlatarak yardımlarda, ayırım yapmadan tüm ihtiyaç sahiplerine yardım yapılmalı dedi.  Beşir Derneğinin çok önemli görev ifa ettiğini belirten ÇEBİ, Beşir Derneğinin din, dil, ırk  ayrımı yapmadan yurt içinde 250 temsilcilikle yurt dışında ise 55 ülkede faaliyet gösterdiğini söyleyerek konuşmasını tamamladı. 

  Beşir Derneği Bölge Sorumlusu Ünal DİLMAÇ ise , Semerkand Vakfı ve gönüllülerine teşekkür ederek söze başladı.  Semerkand Vakfı gönüllülerin sahada kendilerine çok yardım ettiğini belirten Dilmaç, Kamplardaki mültecilerin sıkıntıları çok, Beşir Derneği olarak Sınır ötesine 354 çadır kurduk,kamplara sıcak yemek ve ekmek yardımı yapılıyor. Bu tırla da fırınımızda ekmek üretmek üzere un gönderilmektedir diyerek sözlerine devam eden Dilmaç  Bu yardımlar hep hayırseverlerin bağışları sayesinde oluyor. Beşir Derneği  hayırsever vatandaşlarımız ile ihtiyaç sahiplerinin arasında köprü görevi görüyor diyerek konuşmasını bitirdi. 

  Beşir Derneği Tekirdağ Temsilcisi Harun TAŞTEKİN ise yaptığı konuşmasında, Tekirdağ Temsilciliği yardım çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek Trakya bölgemizden 4. Tırı Tekirdağdan da 2.tırını kaldırdı. Tırda 27 ton un bulunduğunu söyleyen TAŞTEKİN şöyle konuştu:Sınırda kurulan çadırlarda yaşayan mültecilerin acil olarak çadır, konserve, su, çocuk maması çocuk bezi ve her türlü gıda malzemelerine ihtiyaçları var. Devam ettirdiğimiz yardım kampanyasına Tekirdağlı hayırsever kardeşlerimizi ve duyarlı STK'larımızı davet ediyor ve yardımlarını bekliyoruz." diyerek sözlerini tamamladı

  Konuşmaların ardından yardım Tırı dualar eşliğinde Kilis’e uğurlandı.


Fotoğraf Galerisi