Kapat

Tekirdağ Beşir Derneği Temsilciliğinden Genç Nesillere Aşure İkramı

Tekirdağ Beşir Derneği Temsilciliğinden Genç Nesillere Aşure İkramı

Beşir Derneği Tekirdağ temsilcili tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Fevzi Çakmak Ortaokulu öğrencilerine aşure ikramında bulunuldu.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayan programda Beşir Derneği Tekirdağ temsilcisi Harun Taştekin tarafından dernek hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Beşir Derneği Tekirdağ temsilcisi Harun Taştekin, aşure dağıtımı öncesi yaptığı açıklamada; “Derneğimiz Muharrem ayı dolayısıyla burada öğrencilerimize aşure dağıtımında bulunuyor. Muharrem ayı dolayısıyla bizlerde geleneğimizde önemli bir yeri olan ve dinimizin çok önemsediği, kültürümüzde geniş bir yer tutmuş olan aşure geleneğimizi genç nesillere aktarabilmek amacıyla Fevzi Çakmak Ortaokulu’nda yapmayı uygun gördük. Beşir Derneği Semerkkant Şirketler Grubu altında ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırabilmek adına faaliyetlerde bulunmaktadır. Tekirdağ Yavuz Mahallesi’nde bulunan büromuzda ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçları tespit edilmektedir. “dedi.

Taştekin’in konuşmasının ardından öğrencilere aşure dağıtımında bulunuldu. Aşure dağıtımına AK Parti Tekirdağ Kadın Kolları üyeleri de katıldı.


Fotoğraf Galerisi