Kapat

Suriyelilere Düğün Hediyesi

Beşir Derneği Osmaniye Temsilciliği’ne müracaat eden ihtiyaç sahibi Suriyeli bir aileye evlatlarının düğünü için hayırsever vatandaşlarımızın bağışladıkları ev eşyaları ulaştırıldı. Osmaniye temsilcisi Zülgarneyn Avşar, yeni evli çifte hayırseverlerin hediyelerini ulaştırdıklarını, Beşir Derneği olarak kendilerine ömür boyu sağlık, mutluluk dilediklerini belirtti.

Beşir Derneği hem Suriye’de hem de ülkemizde yaşamlarını sürdüren Suriyelilere düzenli olarak yardımlarını sürdürüyor. Bu yardımların yanında dernek temsilciliklerine ulaşan ihtiyaç sahiplerine durumları incelenerek acil ihtiyaçları dışında özel yardımlarda yapılmakta.

Osmaniye’de Beşir Derneği temsilciğine başvuru yapan Suriyeli yeni evli bir çifte ev eşyası yardımı yapıldı. Hayırsever vatandaşların bağışlarından oluşan eşyalar, Suriyelilere ulaştırıldı.

Beşir Derneği Osmaniye Temsilcisi Zülgarneyn Avşar yaptığı açıklamada; “İhtiyaç sahibi mutlu çiftin eşyalarını kendilerine ulaştırdık. Biz de hayırlara vesile olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Beşir Derneği olarak Suriyeli yeni evli çiftimize ömür boyu sağlık ve mutluluk diliyoruz” dedi.

Yüzbinlerce Suriyeliye yardımlar devam ediyor

 Beşir Derneği, yurt içinde Osmaniye, Ceylanpınar, Akçakale, Kilis, Reyhanlı, ve Türkiye sınırları içinde yaşamlarını sürdüren Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelere yönelik çalışmalar yapmakta. Dernek, 7100 aileye ve bunların haricinde yaşamlarını sürdüren yüzbinlerce Suriyeli mülteciye düzenli olarak yardım ediyor. Genel ihtiyaç malzemesi dağıtımı yurt içinde 54.150 Suriyeliye ulaşırken, toplam da 100.000’den fazla Suriyeliye yardım ediliyor.


Fotoğraf Galerisi