Kapat

Suriyeli Mültecilere Yeni Yardımlar

Beşir Derneği Antalya, Alanya, Bucak, Manavgat ve Beyşehir Temsilcilikleri ortak çalışma ile Hatay ve ilçelerinde yaşamlarını sürdüren Suriyeli mültecilere 800 kolilik yardım tırı gönderdi. İskenderun, Reyhanlı, Dörtyol, Kırıkhan’da dağıtılacak olan yardımlar, gıda ve giyim malzemeleri içeriyor.

Antalya’dan Hatay’a dualarla gönderilen yardım tırında temel gıda kolileri, erkek-kadın ve çocuk giysileri ve ayakkabılar bulunuyor. Yardımlar, Suriyeli mültecilere dağıtılacak.

Yardımlar yüzbinlere ulaşıyor

Beşir Derneği, yurt içinde Ceylanpınar, Akçakale,  Kilis, Nizip, Antakya, Reyhanlı, İskenderun, Dörtyol ve Kırıkhan’da ve Türkiye sınırları içinde yaşamlarını sürdüren Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelere yönelik çalışmalar yapmakta kardeş aile projesini uygulamaktadır. 6789 aileye, bunların haricinde yaşamlarını sürdüren yüzbinlerce Suriyeli mülteciye düzenli olarak yardım ediliyor. Ayrıca genel ihtiyaç malzemesi dağıtımı yurt içinde 52.890 kişiye ulaştırıldı. Beşir Derneği, genel dağıtım yardımları ile toplam 100.000 kişiden fazla insana yardım ediyor.

Dağıtım lojistik merkezlerden yapılıyor

Kilis’te 500 m2 kapalı 500 m2 açık alanda sınır kapısına yakın bir noktada lojistik depo oluşturan Beşir Derneği, bu depodan yardımların daha düzenli ve kontrol altında dağıtılması ve gelen ayni bağışların tasnif edilmesini sağlıyor.

“Nerede mahzun bir gönül varsa biz oradayız”

Beşir Derneği Antalya Temsilcisi Yusuf Tuncer yaptığı açıklamada; “Dünyada insanlık suçu işlenirken,  Suriye’de, Mısır’da, Arakan’da, Somali’de dünyanın 52 ülkesindeki temsilciliklerimizle birlikte yardım faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bizlere destek veren hayırsever halkımıza, Semerkand Vakfı’na teşekkür ederiz. Nerede mahzun bir gönül varsa biz oradayız” dedi.


Fotoğraf Galerisi