Kapat

Suriyeli Dernekten Ziyaret

ARDI Eğitim ve Kalkınma adlı Suriye menşeli dernek, Beşir Derneği’ni ziyaret etti.

Merkez ofisi İstanbul Davutpaşa’da bulunan ARDI Eğitim ve Kalkınma Derneği, Beşir Derneği’ni ziyaret etti.

 

 Ziyaretten duydukları memnuniyeti bildiren dernek yetkilileri Razan Shlab Alsham ve Haytham Shalab Alsham, resmi temaslarda sıkıntılar çektiklerini belirttiler. Yapılan görüşmelerde Beşir Derneği Genel Başkanı Yardımcı Doçent Dr. Cevdet Şanlı’yla istişarelerde bulunan ARDI Derneği Başkanı Razan Shlab Alsham, ARDI Eğitim ve Kalkınma Derneği’nin insani yardım, toplu dağıtım projeleri ve çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiklerini aktardı.

 

Resmi temasları tamamlamak ve derneğin tüzel kişilik kazanmasına yardımcı olması için Beşir Derneğinden destek almak isteyen Alsham, “Derneğin faaliyetleri eğitim, manevi destek ve gelişme sağlamakla sınırlıdır. Şu an Suriye’nin özgür bölgelerinde aktifiz.  Fransa, Almanya ve Kanada gibi Batılı ülkelerden sunulan projeler karşılığında yardım alıyoruz. Beşir Derneği’nden maddi ve manevi desteklerinin yanı sıra, resmi işlemler için de yardım talebinde bulunmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Beşir Derneği Genel Başkanı Şanlı da söz konusu derneğin ziyaretinden fevkalade memnuniyet duyduklarını ve Beşir Derneği olarak her zaman kardeşlerimizle bir arada olmanın İslam dünyası adın güç kazandıracağına inandıklarını ifade etti.


Fotoğraf Galerisi