Kapat

Suriyeli Ailelerin Yüzü Güldü

Beşir Derneği Ağrı Temsilciliği, Suriyeli ailelere gıda ve temizlik malzemesi yardımında bulundu.

Türkiye’de ve dünyanın pek çok yerinde insanların yardımına koşan ve insanları müjdeleyen Beşir Derneği, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ülkemizin 250’den fazla bölgesine temsilcilikler vasıtasıyla yardım elini uzatan Beşir, bu kez Ağrı’daydı.


Beşir Derneği Ağrı Temsilciliği, yüze yakın Suriyeli muhacir aileye gıda ve temizlik malzemesi yardımında bulunarak onların gülen yüzü oldu. Ellerinden geldiği sürece hiçbir yardımı esirgemeyeceklerini vurgulayan Beşir Derneği Ağrı Temsilcisi Umut Oğur, Suriye’de yıllardır yaşanan savaş nedeniyle yüzbinlerce insanın hayatını kaybettiğini ve nicelerinin de muhacir olarak dünyanın çeşitli bölgelerine göç ettiklerini ifade ederek şunları söyledi:


“Türkiye’de 500 binden fazla Suriyeli muhacir yaşamaktadır. Bu kardeşlerimiz genellikle Türkiye’nin güneyinde Suriye sınırındaki illerde, konteyner kentlerde, çadırlarda ve evlerde yaşamaktadır. Konteyner kentlerde ve çadırlarda yaşayan kardeşlerimize devletimizin yardımları düzenli olarak ulaşmaktadır. Ancak şehirlerimizde bulunan birçokları, uygunsuz ortamlarda, küçük bir mekânda bir kaç aile beraber yaşamaktadır. İşte asıl yardıma muhtaç olan Suriyeliler bunlardır.”


Oğur, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Beşir Derneği Ağrı Temsilciliği olarak bu yılki yardım programı kapsamında Ağrı’da bulunan ve evlerde çok zor şartlar altında yaşayan Suriyeli 70 aileye gıda ve temizlik malzemesi yardımında bulunduk. İnşallah bu yardımları her ay düzenli olarak yapacağız. Ağrı’daki Suriyeli ailelerin ihtiyaçlarını karşılayacağız. Suriyeliler bizim kardeşlerimiz ve misafirlerimizdir. Bizim kültürümüzde misafirler baş tacı edilir.”