Kapat

Beşir Derneği

Suriye'de Yüksek Sıcaklıkta Su Dağıtımı

Beşir Derneği Suriye Yardımları Koordinatörlüğü Bab Al Hawa sınır kapısında muhacir kardeşlerimize su dağıtımı gerçekleştirdi.

Beşir Derneği Suriye Yardımları Koordinatörlüğü Bab Al Hawa sınır kapısında muhacir kardeşlerimize su dağıtımı gerçekleştirdi. Yurtiçinde ve yurtdışında mahcup ve mahzun gönüllerin yanında olan ve tüm mazlumların yüzlerinde tebessüm olma gayretiyle insani yardım çalışmalarına hız kesmeden devam eden Beşir Derneği, yapmış olduğu faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi.


Suriye’nin İdlib kentinden hareket edip Bab Al Hawa sınır kapısına kadar gelen mazlum ve mağdur halka, sınırın Suriye tarafında yardım elini uzatan Beşir Derneği yaklaşık bin kişiye su dağıtımı gerçekleştirdi. Bölgedeki yüksek derece sıcaklığa rağmen çalışmalarından taviz vermeyen gönüllüler, muhacirlerin gönlünü kazandı.


Beşir Derneği Suriye Yardımları Koordinatörü Abdülhakim Bayram yaptığı açıklamada, “Bu yaptığımız su dağıtımı organizasyonu, Suriye halkı ve muhacir kardeşlerimize yönelik yaptığımız yardımların çok küçük bir parçası sadece. Derneğimizin Kilis’te, Reyhanlı’da ve civar illerimizde faaliyet gösteren ekmek ve gıda fabrikaları sayesinde her gün yüzbinlerce muhacir kardeşimize ekmek ve sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyoruz. İdlib’te açtığımız paylaşım noktalarıyla ücretsiz olarak bayramlık ve diğer ihtiyaç malzemelerinin tedarik ve teminini sağlıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımız ve kıymetli gönüllülerimiz vesilesiyle bölgedeki tüm mazlumların çok çeşitli konularda müjdesi olmaya gayret ediyoruz.” dedi.


Fotoğraf Galerisi