Kapat

Suriye’de Üç Ayrı Noktada Yardım Mağazası Açıldı

Beşir Derneği, İdlib ve Halep’in üç ayrı noktasında yardım mağazaları açtı.


Kilis ve Reyhanlı’daki fırınlarda her gün 160 bin ekmek üretimi, Azez, İdlib ve Halep kırsallarındaki kamplarda her gün sıcak yemek ve ekmek dağıtımı, mobil aşevi, yetimlere ve Suriyeli kardeş ailelere bayramlık yardımları ve daha pek çok açıdan Suriyeli savaş mağduru muhacirler için yardımlar gerçekleştiren Beşir Derneği, Suriye içlerinde de yardım mağazaları açıyor.

 

İdlib’in Teftenaz ve Eriha, Halep’in ise Etarip bölgesinde açılan yardım mağazaları öncelikli olarak yetim ve ailelerine gıda ve giyim yardımları yapıyor. Beşir Derneği Suriye Yardımları Koordinatörü Abdülhakim Bayram, yapılan faaliyetler hakkında yaptığı açıklamada Suriye içinde açılan yardım mağazalarının sayısını artırmak istediklerini ifade ederek şöyle söyledi:

 

“Beşir Derneği olarak Suriye’deki savaş başlar başlamaz bölgedeki durum için yapılabilecekler üzerine çalışma yaptık ve ilk günden itibaren yardımlarımızı artırarak sürdürdük ve sürdürmekteyiz. Türkiye’deki kardeş ailelere yapılan yardımların yanı sıra Suriye tarafındaki kamplarda da her gün sıcak yemek ve ekmek dağıtımı yapıyoruz. Bayramlarda giyim yardımları gerçekleştirerek Suriyeli yetimlerin gönüllerini yapmaya çalışıyoruz. Mobil aşevimizi olası acil durumlar için Reyhanlı’da hazır bekletiyoruz. Şimdi de İdlib ve Halep’in içlerine kadar girdik ve üç adet yardım mağazası açtık. Tüm Türkiye olarak Suriyeli kardeşlerimize ensar olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.”


Fotoğraf Galerisi