Kapat

Suriye’de Her Gün On Binlerce Kişiye Yardım Yapılıyor

Beşir Derneği, Azez ve Cerablus bölgelerinde her gün on binlerce savaş mağduru, dul, yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere insani yardım gerçekleştiriyor.


Suriye’de yaklaşık yedi yıldır devam eden savaşın ilk günlerinden itibaren bölgeye intikal edip sıcak yemekten giyime, yakacaktan barınmaya, sosyal marketten aşevine, eğitimden sağlığa pek çok insani yardım faaliyeti gerçekleştiren Beşir Derneği, her gün on binlerce Suriyeli kardeşimize yardım elini uzatmaya devam ediyor.

 

Azez’de bulunan sosyal marketten her ay öncelikli olarak dul, yetim ve şehit ailelerine ücretsiz alışveriş imkânı sağlayarak gıda, giyim, temizlik malzemeleri yardımında bulunduklarını ifade eden Beşir Derneği Suriye Koordinatörü Abdülhakim Gökhan Bayram şunları söyledi:

 

“Sosyal marketten her ay düzenli olarak öncelikli dul, yetim ve şehit aileleri alış veriş yapıyor. Suriyeli ihtiyaç sahibi aileler, marketimizde bulunan gıda, giyim ve temizlik malzemelerinden kendilerine tanımlanan limit dâhilinde ihtiyaç duydukları ne varsa onu alarak ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Ayrıca her gün düzenli olarak Azez bölgesindeki kamplarda 30 bin adet ekmek ve 9 bin kişilik sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz. Aynı şekilde Cerablus’ta bulunan aşevimizden kamplarda ve Cerablus’ta yaşayan ihtiyaç sahiplerine 10 bin kişilik sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyoruz.”

 

Savaş mağduru Suriyeli yetim çocukların yaşadıkları travmanın etkisini azaltmak ve onları topluma kazandırmak adına drama eğitimleri veren; eğitim sonunda da üç gerçek yetimin, gerçek hikâyelerinin, yine gerçek kişilerle işlendiği ‘Bırakma Beni’ isimli uzun metraj sinema filminin yapımcılığını üstlenen Beşir Derneği, Suriye yardımlarına devam edecek.