Kapat

Suriye İçin Güç Birliği

Suriye için çalışmalarını hızla sürdüren Beşir Derneği “Suriye İçin Güç Birliği” toplantısı düzenledi

Suriye için kampanyalar düzenleyen ve yeni çalışmalarını hızla sürdüren Beşir Derneği, İskenderun Tümsiad (Tüm Sanayici ve İş Adamaları Derneği) Merkezinde “Suriye İçin Güç Birliği” toplantısı düzenledi.

Geniş kapsamlı toplantıya Beşir Derneği, Tümsiad, Semerkand Vakfı yetkilileri ve Ukba Derneği Suriye Sorumlusunun yanı sıra Beşir Derneği Genel Başkanı Cevdet Şanlı, Tümsiad Genel Başkanı Hasan Sert, Semerkand Vakfı 2.Merkez Başkanı Şenol Berber ve Beşir Derneği Genel Sekreteri Fatih Sarıyar’da katıldı.

Suriye için yardım kampanyalarının detaylı şekilde ele alındığı toplantıda, Şanlıurfa Akçakale, Kilis, Hatay Reyhanlı ve Hatay’da büyük lojistik depoların kurularak yardımların bu depolardan sevk edilmesi kararlaştırıldı.

Beşir Derneği Genel Sekreteri Fatih Sarıyar yaptığı açıklamada; Beşir Derneği bünyesinde kurulacak depolardan yardımların ihtiyaç sahibi Suriyelilere ulaştırılacağını, tüm çalışmalarda Tümsiad, Semerkand Vakfı ve Ukba Derneğinin de Beşir Derneğine destek olarak güç birliği sağlanacağını ayrıca kurulacak olan depolardan tüm STK’larında Beşir Derneği vasıtasıyla yardımlarını ulaştırabileceğini belirtti.

.