Kapat

Suriye’ de İlaç ve Gaz Maskesine İhtiyaç Var

Suriye’ de İlaç ve Gaz Maskesine İhtiyaç Var

Suriye İdlib kentinin Han Şeyhun bölgesinde düzenlenen kimyasal saldırı sonucu çoğunluğunu çocukların oluşturduğu 100’ ü aşkın insanın hayatını kaybettiği ve 400’ ü aşkın kişinin de yaralandığı belirtilmekte.

Bölgede olan ekiplerimizden gelen haberler doğrultusunda hayatta kalanlar için acil ilaç ve gaz maskesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Beşir Derneği ekipleri, Suriye' nin İdlib kentinde düzenlenen kimyasal silah saldırısından etkilenerek Türkiye sınırındaki Atme Sığınmacı kampındaki hastanelere getirilenlere müdahale etti.

Beşir Derneği Suriye Koordinatörü Abdülhakim Bayram, yaptığı açıklamada, Suriye'de yapılan zulmün bir an önce bitmesi gerektiğini söyledi.

İdlib'de yaşanan kimyasal saldırının ardından etkilenenlere yardım eli uzattıklarını belirten Bayram, "Kimyasal saldırılara maruz kalan ve Atme kampında bulunan hastanelere getirilen aralarında çocukların da olduğu sivillere sağlık ekiplerimiz ilk müdahale de bulundu. Gazdan etkilenenlerin bir an önce iyileşmesi için kardeşlerimizin yanında olacağız." dedi.

İdlib'deki hastanelere ilaç desteği verilmesi gerektiğini belirten Bayram, acil olarak lazım olan ilaç ve diğer ihtiyaçlar için Suriye yazıp 4042'ye SMS göndererek 5 lira destekte bulunabilineceğini belirtti.


Fotoğraf Galerisi