Kapat

Somalili Öğrencilerin Piknik Keyfi

Beşir Derneği Kırklareli Temsilciliği, Somalili öğrenciler için piknik organizasyonu düzenledi. Organizasyona, Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı ve Okul Müdürü Necmi Şimşek de katıldı.

Gerçekleştirdiği sosyal ve kültürel etkinliklerle de dikkat çeken Beşir Derneği, Somalili öğrenciler için Kırklareli’ne bağlı Armağan Köyünde piknik düzenledi. Kırklareli İmam Hatip Lisesi’nde eğitim gören 15 Somalili öğrencinin katıldığı etkinliğe Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı da katıldı.

Yardım çalışmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerle de hizmetlerin devam ettiğini belirten Cevdet Şanlı,”Bu organizasyonu düzenleyen Kırklareli Temsilciliğimize teşekkür ediyorum. Ülkelerinden uzakta eğitim hayatlarını sürdüren Somalili yavrularımızla bir araya gelip, onlarla birlikte güzel bir gün geçirmek beni çok mutlu etti” dedi.

Kırklareli Temsilcisi Recep Dal ise “hem kendi vatandaşlarımıza hem de ülkemizde yaşamlarını sürdüren misafir vatandaşlarımız için yardım ve sosyal etkinliklerimiz devam edecek” dedi.

Samimi ve neşeli bir ortamda geçen etkinlikte sohbetler edildi, fotoğraflar çekildi, tüm öğrenciler mutlu oldu.