Kapat

Somali Halkının Yüzü Bağış Kurban Paylarıyla Güldü

Beşir Derneği; nafile, akika, adak ve benzeri niyetlerle kesilen kurban bağışı organizasyonunda Somali halkının yüzünü güldürdü.

Beşir Derneği; nafile, akika, adak ve benzeri niyetlerle kesilen kurban bağışı organizasyonunda Somali halkının yüzünü güldürdü.

 

Yurt içi ve yurt dışında kurban organizasyonları düzenleyerek kardeşliğin ve paylaşmanın onurunu yaşatmanın gayreti içinde olan Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kurban Bayramı öncesinde hayırseverlerin nafile kurban bağışlarını Somali’de düzenlediği kurban organizasyonu ile gerçekleştirdi.

 

Hayırsever bağışçılarımızı bağışlarıyla düzenlenen organizasyonda Beşir Derneği, çoğu ihtiyaç sahibi, açlık ve susuzluk ile boğuşan 1500 Somalili’nin bağış kurban etiyle buluşmasına vesile oldu.

 

Şükür, Akika, Adak ve benzeri niyetler ile kesilmek ve etini dağıtmak üzere vekalet yoluyla bağışlanan kurbanlar İslami kurallara göre kesildi ve  Beşir Derneği gönüllüleri tarafından tutanak karşılığı teslim edildi.

 

Bağışlanan kurban etini teslim alan mahzun ve mahcup gönüllü Somali halkı, Türkiye’ye ve bağışçılarımıza bol bol dua etti.

 

Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, bu sene Kurban Bayramı’nda da kurban bağışlarınızın Türkiye’de ve tüm dünyada ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına vesile olacak.