Kapat

Sincan Temsilciliğinden Suriyelilere Yardım TIR'I

Dünyada 55 ülkede ve ülkemizde 242 noktada her zaman mazlumların yanında olan Beşir Derneği çalışmarına bir yenisini Sincan'da ekledi.

   Suriyede savaşın başladığı 2011 yılından bu yana 5 yıldır  ülkemizin farklı illerinde ve kamplarda , sayıları  3 milyona yaklaşan suriyeli misafirlere insani yardım faaliyetlerini  aralıksız olarak sürdüren Beşir Derneği sınır bölgesine çalışmarını aralıksız olarak yapmaya devam ediyor.
Şu anda bilindiği üzere yeni göç dalgasının sınır kapısından içeri alınmadığından dolayı sınırın ötesinde Azez bölgesinde kamp çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.Beşir Derneği'de bu sığınmacılara yönelik olarak içeride kamp çalışmaları yaparken,bin kişilik bir çadır kent kurulması hedeflendiği ve aynı zamanda günlük 10 bin kişiye sıcak yemek üretmek için mutfak hazır hale getirilmiştir.Beşir Derneği günlük 100 bin ekmek üretiminin yanısıra sıcak yemek üretimiyle orada ki ihtiyaç sahibi ailelerin günlük ihtiyaçları bir nebzede olsa karşılanacaktır. 
  Beşir Derneği Ankara Koordinatörü Ahmet DOĞAN burada yaptığı konuşmada ;
Sincanlı vatandaşlarımızın katkıları, Sincan Semerkand Vakfının destekleri ile  bu gün Sincan Müftüsü Sayın Osman ŞENER’in yaptığı dualar eşliğinde yola çıkan bu tırımızda 25 ton  gıda malzemesi bulunduğunu ve ihtiyaç sahibi olan misafirlerimizin sofralarına katık olacağını belirtti . 
Bu nedenle burada bulunan haziruna,Sincan Beşir Derneği Temsilcimiz Hasan PAK ve ekibi ile  desteklerini esirgemeyen Sincanlı saygıdeğer vatandaşlarımıza Beşir Derneği olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz dedi.


Fotoğraf Galerisi