Kapat

Simav’dan Suriyelilere 25 Ton Un Yardımı

Beşir Derneği Simav Temsilciliği, her gün 30 bin ekmek üretme kapasitesine sahip fabrikamızda kullanılmak üzere 25 ton unu Reyhanlı’ya gönderdi.

 

Beşir Derneği’nin Suriyeli savaş mağdurlarının kaldığı kamplarda dağıtılmak üzere ekmek ürettiği fabrikaya Simav’dan 25 ton un gönderildi. Bölgedeki kamplarda yaşayan Suriyelilere dağıtılmak üzere her gün 30 bin ekmek üretme kapasitesine sahip fabrika, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunuyor.

 

Suriye’deki savaşın başladığı ilk günden itibaren yardımlara başlayan Beşir Derneği, yaklaşık altı yıldır devam eden savaşın açtığı yaraları bir nebze olsun sarmak amacıyla gıdadan giyime, temizlik malzemesinden sağlık yardımlarına, eğitimden barınmaya pek çok alanda yardımlarda bulunuyor.

 

Bu kapsamda Reyhanlı’da açılan ekmek fabrikasında her gün Suriye halkına özgü pita tipi ekmek üretiminde bulunan Beşir Derneği, üretilen ekmekleri bölgedeki kamplarda veya Suriye’nin İdlib, Halep, Azez gibi bölgelerinde dağıtıyor. Hayırsever bağışçılarımızın destekleriyle savaşın çıktığı ilk günden beri yardımlarına aksatmadan devam eden Beşir Derneği,  yardım elini bu kez Simav’dan uzattı ve 25 ton un dualarla bölgeye sevk edildi.


Fotoğraf Galerisi