Kapat

Simav’dan Kilis’e 25 Tonluk Yardım Malzemesi Gönderildi

Beşir Derneği Simav Temsilciliği, Suriyeli savaş mağdurlarına ve diğer ihtiyaç sahiplerine ekmek yapılıp dağıtılmak üzere 25 ton un gönderdi. Yardım TIR’ı Simav’dan Kilis’e dualarla uğurlandı.


Ülkelerindeki iç karışıklık ve savaş nedeniyle yıllardır yardıma muhtaç, mağdur ve mazlum Suriye halkına yönelik yardımlar devam ediyor. Kilis ve Reyhanlı’da bulunan günlük 200 bin ekmek üretme kapasiteli fırınlarıyla ve 21 bin kişilik sıcak yemek üretme kapasiteli aşeviyle Suriye’deki mazlumların her gün yardımına koşan Beşir Derneği, TIR’lar dolusu yardım malzemelerini savaşın ilk günlerinden itibaren Türkiye’nin dört bir yanından bölgeye gönderdi.

 

Bu kapsamda Kütahya Simav’dan yola çıkan insani yardım TIR’ı dualarla Kilis’e uğurlandı. Yapılan törene Beşir Derneği Marmara Bölge Müdürü Suat Söğüt, Beşir Derneği Simav Temsilcisi Fahri Çetin ve çok sayıda gönüllü katıldı.

 

Gönderilen 25 ton un, Beşir Derneği’nin Kilis’te bulunan fırınında “Pita tipi” Suriye ekmeğinin yapımı için kullanılacak ve daha sonra bölgedeki Suriyeli muhacirlere, Suriye’deki kamplarda yaşayan savaş mağdurlarına ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.


Fotoğraf Galerisi