Kapat

Silvan’da Evi Tamamen Yanan Aileye Ev Eşyası ve Gıda Yardımı Yapıldı

Beşir Derneği Diyarbakır Silvan’da evi tamamen yanan aileye beyaz eşya, halı, yatak, mutfak malzemeleri ve gıda kolisi yardımında bulundu.

Başta Türkiye olmak üzere dünyanın pek çok bölgesinde doğal afet, savaş, zulüm, kıtlık, kuraklık gibi çeşitli sebeplerden dolayı muhtaç ve mağdur duruma düşen insanlara acil insani yardımlar ulaştırma gayretiyle durmaksızın çalışan Beşir Derneği, bu kez Diyarbakır’daydı.

 

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde mukim olan bir ailenin, evlerinde çıkan yangın sonucu mağdur duruma düşmüşken Beşir Derneği’nin yardım elini uzatmasıyla yüzü güldü. Beşir Derneği Silvan Temsilciliği, bölgedeki hayırsever vatandaşların yardım ve desteğiyle yangın sonrası kullanılabilir hiçbir eşyası kalmayan aileye beyaz eşya, halı, yatak, mutfak malzemeleri ve gıda kolisi yardımında bulundu.

 

Türkiye’nin 81 ilinde 255 temsilciliği bulunan ve Balkanlar’dan Uzak Doğu’ya, Kafkaslar’dan Afrika’ya uzanan geniş coğrafyada ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan Beşir Derneği, çalışmalarına hız kesmeden devam edecek.


Fotoğraf Galerisi