Kapat

Sıcak Yemek İkramıyla Her Gün Suriye'deyiz

Beşir Derneği, her gün Elbil, Risale ve Ferziye kamplarında, Cerablus ve Azez’de binlerce Suriyeli savaş mağduruna sıcak yemek ve ekmek ikramında bulunuyor.


Beşir Derneği’nin Kilis ve Cerablus’taki aşevlerinden ve Reyhanlı’daki fırınından her gün Elbil, Risale ve Ferziye kamplarında, Cerablus ve Azez’de binlerce Suriyeli savaş mağduruna sıcak yemek ve ekmek ikramında bulunuluyor.

 

Geçtiğimiz Ramazan ayında Suriye’nin Cerablus bölgesinde 10 bin kişilik kapasiteyle hizmet vermeye başlayan Beşir Derneği aşevinde, her gün iki çeşit sıcak yemek pişirilip Cerablus halkına ve yakın yerlerdeki kamp alanlarında yaşayan savaş mağdurlarına ikram ediliyor.

 

Kilis’te bulunan aşevinden ise Halep kırsalındaki 3 bin kişilik Elbil Kampı'na, toplamda 5 bin 500 kişiye ulaşan Risale ve Ferziye kamplarına aynı şekilde her gün iki çeşit sıcak yemek sevk edilip dağıtılıyor. Reyhanlı’daki fırınından da Azezliler’e her gün ekmek yardımında bulunan Beşir Derneği, savaşın ilk yıllarından bu yana Suriye halkına yardımda bulunmayı sürdürüyor.

 

Suriyeli savaş mağdurlarına “mülteci” yerine “muhacir” gözüyle bakan Beşir Derneği, “ensar” olabilmenin gereğini yerine getirebilmek ve kardeşlerini yalnız bırakmamak adına Türkiye’deki ve Suriye’deki savaş mağduru mazlumların yanında olmaya gayret ediyor.