Kapat

Şehit Çetin Can Su Kuyusu Mali’de Açıldı

15 Temmuz şehitlerimizden Çetin Can adına Mali’de su kuyusu açıldı.


Beşir Derneği, Afrika’da açtığı su kuyularıyla Kara Kıtanın ak yürekli çocuklarını suya kavuşturmaya devam ediyor. Hayatları boyunca doktor yüzü görmeyen insanların, yalnız bırakılmışların, açlıktan ve susuzluktan ölen bebeklerin diyarı Kara Kıta Afrika’da her dört çocuktan birisi 5 yaşını göremiyor ve her on saniyede bir Afrikalı bir çocuk, önlenebilir hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor ya da her bir dakikada, bir çocuk kör oluyor.

 

Beşir Derneği olarak bizler de bu acı gerçeğe elbette kayıtsız kalmayıp ve yardım elimizi Mali’ye uzattık. Derneğimizin ‘15 Temmuz Şehitlerimiz Adına 250 Su Kuyusu’ projesi kapsamında yeni bir su kuyusu açtık.

 

Mali’nin Madoukawere Köyü’nde açtığımız su kuyusuna 15 Temmuz şehidimiz Çetin Can’ın ismini verdik. Toplam 4 bin 500 kişiden oluşan 940 ailenin faydalanabileceği su kuyusunu dualarla açtık.

 

Beşir Derneği, söz konusu projeyle 15 Temmuz destanını, kalıcı eserler inşa ederek farklı coğrafyalarda anlatmaya ve her şehidimiz adına sadaka-i cariye olacak bir hayrat hayata geçirerek mazlum coğrafyaların hizmetine sunmaya devan edecek.


Fotoğraf Galerisi