Kapat

Şanlıurfa’da 1000 Suriyeli Aileye Yardım Dağıtıldı.

İçerisinde Yağ, Prinç, Şeker,Bezelye,Makarna,Bulgur ve Tuz gibi temel gıda maddelerinin bulunduğu toplamda 22 ton gıda malzemesi, maddi durumu iyi olmayan 1000 aileye dağıtılıyor.

Şanlıurfa’da 1000 Suriyeli Aileye Yardım Dağıtıldı.

Beşir Derneği Şanlıurfa İl Temsilciliği ve Eyyübiye Belediyesi Başkanlığı ile birlikte organize ettiği, yardıma muhtaç ailelere yönelik yardım kolilerinin dağıtımına, Eyyübiye Belediyesi Başkanı Mehmet Ekinci de katıldı.

Şanlıurfa’da yaşayan Suriyeli ailelere belirli zamanlarda yardımlarını ulaştıran Beşir Derneği resmi kurumlarla iş birliği içerisinde yardımlarını sürdürmeye devam ediyor. Beşir Derneği Şanlıurfa Temsilciliği açtığı Paylaşım Noktası mağazası ile yerli ihtiyaç sahiplerine hizmet verirken aynı zamanda toplu dağıtım usulüyle de belediyelerle iş birliği yaparak Suriyeli ailelerin yaralarını sarmaya devam etmektedir. Kış aylarında yakacak ve kışlık giysi yardımları da yapan Şanlıurfa Temsilciliği yapılan toplu dağıtımlarla bu ailelerin gıda ihtiyaçları karşılamaya çalışmaktadır.

İçerisinde Yağ, Prinç, Şeker,Bezelye,Makarna,Bulgur ve Tuz gibi temel gıda maddelerinin bulunduğu toplamda 22 ton gıda malzemesi, maddi durumu iyi olmayan 1000 aileye dağıtılıyor.

Beşir Derneği Şanlıurfa İl Temsilcisi Vedat Beyyavaş ise ‘’Özellikle Eyyübiye bölgemizdeki dar gelirli ailelere, Suriye’den gelmiş olan sığınmacı kardeşlerimize yardım etmek amacıyla bin adet koli kumanyası ve 6 ton patates yardımı yaparak buradaki fakir ve ihtiyaç sahibi ailelere yardım yapmaya devam ediyoruz.’’ Dedi.

Başkan Ekinci, ‘’Beşir Derneğinin Belediyemiz ile birlikte organize ettiği bin aileye gıda paketi yardımında bulunduk. Bu aileler belediyemiz sosyal işler tarafından belirlendi. Bu bin aileye yardımları teslim ediyoruz.

Bu hayırlara vesile olanlardan Allah razı olsun. Bu sosyal yardımlar konusu hakikaten hükümetimizin de çok ciddi şekilde yer aldığı durumlardır. Bu milletin içinden çıkan insanların kazançlarının belli bir kısmını özellikle dar gelirli insanlara ulaştırılması konusunda bu tarz yardım kuruluşları vasıtasıyla iletmeleri de her türlü takdirin üzerindedir.

Bu tarz yardım kuruluşlarını başka bir ülkede, başka milletlerde çok zor görürsünüz. Bu tarz sivil toplum kuruluşlarının gıda noktasında eksikliği olan insanlara yönelik yaptıkları yardımlarla bu yoksulluk belki bir beze de olsa bertaraf edilmektedir.

Eyyübiye Belediyemiz olarak, Beşir Derneği ile ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalar devam edecektir. Burada emeği geçen herkese teşekkür ederim.’’ Şeklinde konuştu.


Fotoğraf Galerisi