Kapat

Sancaktepe'de Okuyan Minik Beşirlerden İhtiyaç Sahibi Ailelere Hediye.

Sancaktepe'de bulunan Şekerağacı anaokulunda okuyan öğrenciler, hazırladıkları kışlık giysileri ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere Beşir Derneği'ne teslim etti.

Düzenlediği insani yardım organizasyonlarında yardımlaşma ahlakını topluma yansıtmayı amaçlarından biri haline getiren Beşir Derneği, ecdadımızdan miras kalan vakıf medeniyetini yeni nesillere aşılamaya, onları da bu minvalde yardımlaşma çalışmalarına katmayı hedeflemektedir. 


İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde bulunan Şekerağacı anaokulunda okuyan minik öğrenciler, ihtiyaç sahibi ailelere verilmek üzere hazırladıkları kışlık giysi hediyelerini, kendilerini ziyarete gelen Beşir amcalarına teslim ettiler. Toplanan hediyeleri teslim almaya giden Beşir Derneği Sancaktepe temsilcisi Erkan Ünal: "Vakıf medeniyetinin mirasına torunlarının sahip çıkması bizim çok önemsediğimiz mevzuulardan birisini teşkil ediyor. Bugün burada bu ana şahitlik etmek, bu konunun çok daha iyi anlaşılması adına Türkiye'nin belirli noktalarında verdiğimiz "Vakıf Mirasına Torunları Sahip Çıkıyor" konferansların amacına ulaştığını bir kez daha gösteriyor" şeklinde duygularını ifade etti.


Beşir Derneği yediden yetmişe tüm gönüllü ve bağışçılarından aldığı destekler ile yardım faaliyetlerine devam edecek...