Kapat

Sahipsiz Gençlerin Yuva Özlemini Beşir Derneği Giderdi

Sahipsiz Gençlerin Yuva Özlemini Beşir Derneği Giderdi

Aynı işyerinde çalışan, ailelerinin ilgisinden yoksun iki gencin yuva kurma özlemini, ‘gönüller yapmaya geldik’ sloganı ile binlerce ihtiyaç sahibinin umut kapısı olan Beşir Derneği giderdi.

Afyonkarahisar’da yaşayan ailesinden uzak Manisa’nın Turgutlu ilçesinde yaşamını idame eden 24 yaşındaki Muhammed Çağ, çalıştığı özel bir tavuk işletmesinde gönlünü kaptırdığı 20 yaşındaki Meryem Erdoğan ile yuva kurma isteğine Beşir Derneği’nden destek geldi. Üvey annesinin yanında yaşamını sürdüren Meryem Erdoğan, Muhammed Çağ ekonomik sebeplerden dolayı evlenemezken Beşir Derneği'nin desteği ile dünya evine girdiler.

Bugüne kadar binlerce ihtiyaç sahibine ‘gönüller yapmaya geldik’ diyerek el uzatan Beşir Derneği Turgutlu Temsilciliği, genç çiftin kurdukları yeni yuvanın ihtiyacı olan oturma grubu, yatak odası, elbise dolabının yanı sıra damatlık ve gelinliği hediye ederek gönülleri bir kez daha fethetti. Geçtiğimiz günlerde düğünlerini yapan Muhammed-Meryem Çağ çifti, aile olmanın özlemini giderirken Beşir Derneği Turgutlu Temsilci Başkanı Talip Çelik ve ekibi ile hayırseverlere teşekkür ettiler. “Allah hepsinden razı olsun.” dediler.

Beşir Derneği’nin kamu yararına çalışan bir dernek olduğunu hatırlatarak gerçek ihtiyaç sahiplerinin taleplerini karşılamak için var güçleriyle gayret gösterdiklerini söyleyen Beşir Derneği Turgutlu Temsilci Başkanı Talip Çelik, “Rabbim bizlere bu fırsatı verdiği için ne kadar şükretsek azdır. Beşir Derneği olarak ihtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında gönül köprüleri kurarken, bugün yeni bir yuva kurma özlemi çeken genç çiftçimizin talebini karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Genç çiftçimize bir ömür boyu mutluluklar dilerken, hayırseverlerimize de katkılarından dolayı teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.


Fotoğraf Galerisi