Kapat

Rize'den Gönderilen Yardımlar Eyyubiye'de Yüzler Güldürdü

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine sığınan ve yaşama yeniden tutunmaya çalışan Suriyelilere 25 ton gıda malzemesi dağıtıldı.

Beşir Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından Suruç ilçesinde yaşayan Suriyelilere 4 TIR yardımdan sonra Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci Eyyübiye İlçesinde ikamet eden Suriyeli ailelere de yardım edilmesi konusunda talepte bulundu. Başkan Ekinci’nin talebi üzerine Şanlıurfa temsilciliğimiz Rize’de toplanan yardımların Eyyübiye ilçesindeki Suriyelilere dağıtılmasına karar verildi.

25 ton  paketlenmiş gıda kumanyasının bulunduğu TIR ilçeye gelerek, paketlerin dağıtımı yapıldı. Yardım malzemelerinin dağıtımına Başkan Ekinci ve Başkan Yarımcısı Mehmet Said Ardan, Beşir Derneği Şanlıurfa Şube Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Vedat Beyyavaş'ta refakat etti.

Yapılan yardımlar esnasında Suriyeli kadınlar, çeşitli gıda ürünlerinin bulunduğu kolileri alarak, Başkan Ekinci ve dernek yetkililerine teşekkür ettiler

Yardımlar nedeniyle dernek yöneticilerine ve gönüllülere teşekkür eden Ekinci, “Özellikle Rize’deki yardım severler tarafından gönderilen Beşir Derneği tarafından organize edilen bu yardım kolileri bu kış ayı içerisinde çok makbule geçti. Allah bu yardımı yapanlardan razı olsun ve bu yardıma vesile olanlardan da Allah razı olsun. Burada gönül ister ki, muhtaç bir aile kalmazsın, gönül ister ki ulaşılamayan engel kalmazsın. Ama imkanlar ölçüsünde böyle hayırseverlerle beraber her yere ulaşmaya çalışıyoruz” dedi

Şanlıurfa Beşir Derneği Temsilcisi Beyyavaş ise Beşir Derneği organizasyonu ile son 2 ay içerisinde 5. Yardım TIR’ının Şanlıurfa’ya ulaştırıldığını kaydetti.

Beyyavaş, “4 TIR’ımızı Kobani’de gelen Suriye’li sığınmacılarımıza dağıttık. Son gelen TIR'ımızı da özellikle Eyyübiye bölgesinde dağıttık. Bu bölgede yoğun bir şekilde Suriyeli kardeşlerimizin yaşadığını biliyoruz. Başkanımız Mehmet Ekinci’nin desteği ile buradaki Suriye’li kardeşlerimize yardım edeceğiz. Bundan sonra da yardımlarımız devam edecektir’’diye konuştu.