Kapat

Ramazan Ayının Gülen Yüzü Beşir Derneği

Beşir Derneği kurulduğu günden bu yana insanlığın hizmetinde mazlumun ve mağdurun yanında olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Beşir Derneği kurulduğu günden bu yana insanlığın hizmetinde mazlumun ve mağdurun yanında olarak faaliyetlerine devam ediyor.


Beşir Derneği gönüllüleri, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Denizli’de de Ramazan ayında kurdukları iftar sofralarıyla, evlere götürdükleri gıda kumanyalarıyla gönüllerde taht kurmaya devam ediyor. Beşir Derneği bu yıl alışılmış sıcak yemek dağıtım organizasyonlarından farklı olarak "Bir Kap Bir Kalp" projesini geliştirdi. Beşir bu projeyle evlerde yapılan iftar yemeklerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.


Bu proje dışında her Ramazan olduğu gibi gıda paketi dağıtımı, yetim giydirme, zekât ve bağış çalışmalarının artarak devam edeceğini bildiren Beşir Derneği Denizli Temsilcisi Emrah Gürbüz Denizli halkına şöyle çağrıda bulundu:


“Ramazan’da yağan rahmet sağanakları, gönül iklimini gülistana çevirir. Mümin gönüllerden güller derilir ve sunulur yoksulun mahzun kalbine. Heyecanla bekler birileri kapı eşiklerinde, sıcak bir tebessümle kapıyı çalar birileri bu Ramazan kimse garip kalmasın diye. Gelin! Hep birlikte birileri için bir şeyler yapalım ve iftar sevincini birlikte yaşayalım. Dünyanın en büyük iftar sofrasını gönüllerde kuralım. Evinde iftar dahi yapamayacak kadar ihtiyaç sahibi olanlara kendi yediklerimizden yedirelim. Misafirler için yaptığımız hazırlıkları onlar için de yapalım. Siz hazırlayın, biz ulaştıralım. Hayra vesile olma bahtiyarlığına hep birlikte erişelim.”


Fotoğraf Galerisi