Kapat

Beşir Derneği

Paşakapısı Cezaevinde Ramazan Eğlencesi

“Bir Olmaktır Ramazan” sloganıyla çalışmalarını sürdüren Beşir Derneği mahkumlara yönelik etkinlerine de devam ediyor. Dernek, cezaevi sakinleri için Üsküdar Paşakapısı Cezaevinde Ramazan eğlencesi düzenledi. Meddah Yusuf Duru’nun sahne aldığı eğlenceye Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı ve heyeti de katıldı.

Mahkumlar için dergi ve kitap projesinin yanı sıra ihtiyaç duyulan alanda yardımlarda götüren Beşir Derneği Ramazan etkinlikleri çerçevesinde cezaevinde Ramazan eğlencesi düzenleyerek mahkumlarla bir araya geldi.

Mahkumların büyük ilgi gösterdiği Üsküdar Paşakapısı Cezaevinde düzenlenen etkinliğe Beşir Derneği Genel Başkanı Cevdet Şanlı ve heyetinin yanı sıra Adalet bakanlığı müfettişlerinden Hüseyin Erdem, Paşakapısı Cezaevi Müdürü Mustafa Kemal Çelik ve diğer yetkililer katıldı.

Meddah Yusuf Duru’nun sahne aldığı etkinlikte neşeli anlar yaşandı.

“Hayat bir sınavdır”

 Mahkumlarla sohbet eden Beşir Derneği Genel Başkanı Cevdet Şanlı, Ramazan ayının kıymetini bilerek hareket etmenin önemine değindi. Hayatın tamamıyla bir sınav olduğunu belirten Şanlı; “bugün burada sizlerle bir arada olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Aynı duygularla birlikte gülüyoruz, yeri geldiğinde düşünüyoruz. Unutmamamız gereken hayatın bir sınav olduğudur. Bu sınavdan başarıyla geçmek için çabalamak en büyük görevimiz. Beşir Derneği olarak sizler için yaptığımız ve yapacağımız projelerle bu sınavda sizlerle bir olmak istiyoruz” dedi. Cevdet Şanlı, Ramazan ayından sonra da derneğin yeni etkinlikler düzenleyeceğini belirtti.

Beşir Derneği öncü oluyor

Cezaevi müdürü Mustafa Kemal Çelik, yapılan etkinlik için öncelikle teşekkür ederken, mahkumlara yönelik çalışmalarda Beşir Derneği’nin tüm STK’lara öncülük ettiğini dile getirdi.

Meddah Yusuf Duru’nun gösterisini beğeniyle izleyen cezaevi sakinleri de hem bu Ramazan eğlencesi hem de diğer hizmetleri için Beşir Derneği’ne çok teşekkür ettiler.


Fotoğraf Galerisi