Kapat

Oyuncaklarını Kardeşlerine Gönderdiler

Trabzon’da anaokulu öğrencileri oyuncaklarını, Suriye’deki kardeşlerine göndermek için Beşir Derneği Trabzon Temsilciliği’ne teslim etti. Trabzon Temsilcisi Kibar Bayraktar, “Bu çocuklarımızı ve ailelerini örnek davranışlarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

İnsanlık tarihinin en acı sahnelerinin yaşandığı Suriye’ye yardımlarını aralıksız olarak ulaştıran Beşir Derneği, Trabzon’da da çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Şimdiye kadar Suriye’ye 3 tır yardım malzemesi gönderen Beşir Derneği Trabzon Temsilciliği, 4.tır için çalışmalara devam ediyor.

Fedakâr çocuklar

Derneğin bu çalışmalarına kayıtsız kalmayan Rengarenk Çocuk Oyun Evi ve Yetenek Geliştirme Merkezi ile Habibe Çocuk Oyun Evi öğrencileri büyük bir fedakarlık yaparak oyuncaklarını Suriye’deki kardeşlerine ulaştırılması için Beşir Derneği Trabzon Temsilciliği teslim ettiler.

Trabzon halkı destek veriyor  

Trabzonlu anaokulu öğrencilerinden oyuncaklarını Suriye’ye gönderilmek üzere teslim alan Beşir Derneği Trabzon Temsilcisi Kibar Bayraktar, oyun çağındaki çocukların oyuncaklarını Suriye’ye göndermesinden herkesin ders çıkarması gerektiğini söyledi. Dernek olarak Türkiye genelinde Suriye’ye sürekli yardımda bulunduklarını hatırlatan Bayraktar, “Şimdiye kadar Trabzon’dan 3 tır yardım malzemesi gönderdik ve 4. tır için çalışmalarımıza başladık. Başta battaniye olmak üzere çocuk bezi, çocuk maması ve giyim malzemeleri gönderdik. Anaokullarından yavrularımızdan kendi oyuncaklarını Suriye’deki kardeşlerine hediye ettiler. Bizde onlara ileteceğiz. Oyun çağındaki yavrularımızın yaptığı bu büyük fedakarlık herkes tarafından örnek alınmalı. Suriye’ye yardımlarımız devam ediyor. Suriye’ye yardımda bulunmak isteyenler 0462 223 99 00 nolu telefondan bizlere ulaşabilirler. Biz gider yardımlarını evlerinden teslim alırız” diye konuştu. Öte yandan çocukların bu fedakar davranışlarını gören Toplum Destekli Polis Merkezi çalışanları da çocuklara balon hediye etti.


Fotoğraf Galerisi