Kapat

Osmaniye’de Bayram Hazırlıkları Tamamlandı

“Bu Ramazan Garip Kalmasın” diyerek yola çıkan Beşir Derneği, ‘Yetim gülerse dünya güler’ anlayışından hareketle yetimlere bayramlık kıyafetler hediye ediyor.

“Bu Ramazan Garip Kalmasın” diyerek yola çıkan Beşir Derneği, ‘Yetim gülerse dünya güler’ anlayışından hareketle Türkiye’nin bütün illerinde olduğu gibi Osmaniye’de de yetimlere bayramlık kıyafetler hediye ediyor.


Beşir Derneği Osmaniye Temsilcisi Suat Kara gönüllülerle birlikte tespit ettikleri yetim ve öksüz çocukları bayram öncesinde sevindirmek istediklerini ifade ederek, “Güzel çalışmalarımızı, yetim ve öksüz çocuklara bayramlık hediye ederek zenginleştirmek istedik. Bu kardeşlerimizin yüzlerinde tebessümü görmek bizleri de mutlu ediyor. Onlar hepimize birer emanettir. Koruyup, ihtiyaçlarını karşılamak zorundayız. Bu insani bir görevdir" şeklinde konuştu.


Beşir Derneği olarak 55 ülkede faaliyet gösterdiklerini, Türkiye’de de 258 temsilcilik ile yaygın bir hizmet ağına sahip insani yardım derneği olduklarını ifade eden Kara, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Ramazan boyunca, her gün hayır sahiplerinin evlerinde yapmış oldukları sıcak iftar yemeklerini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık. Bunun yanı sıra yardım kolisi dağıtımlarımız diğer aylarda olduğu gibi bu mübarek ayda da artarak devam etti.  Ayrıca dernek olarak, artık toplumsal bir sorun haline gelen madde bağımlılığıyla mücadele ediyoruz. Bağımlı hale gelen kardeşlerimize Adıyaman, Siverek, Viranşehir, Şanlıurfa’da bulunan rehabilitasyon merkezlerinde ücretsiz olarak tedavi imkanı sunuyoruz.”


Fotoğraf Galerisi