Kapat

Osmaniye Temsilciliğinden 25.000 Adet Ekmek Dağıtımı

Osmaniye Beşir Derneği tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ekmek ve giysi yardımı yapılmaya devam ediliyor.

Dernek İl Başkanı Suat Kara, Kapalı Salı Pazarı alanında, haftada bir gün ihtiyaç sahibi ailelere 25.000 ekmek dağıtıldığını belirtti.

Kilis’te Beşir Derneği’ne ait ekmek fabrikası olduğunu buradan çıkartılan ekmeklerin yurt genelinde fakir ailelere dağıtıldığını aktaran Kara, “Hayırseverlerin katkılarıyla Kilis’teki fabrikadan günlük 100 bin ekmek çıkıyor ve ülke genelindeki dernek temsilcilikleri aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyor. Osmaniye Şubesi olarak gönüllü arkadaşlarımızla cumartesi günleri 25.000 ekmek dağıtıyoruz. Bu yardımları 6 aydan bu yana sürdürmekteyiz.” dedi.

Kara, hayırseverlerin yardımıyla alınan kıyafetlerin de ailelere verildiğini, ayrıca 50 aileye de gıda yardımında bulunulduğunu belirtti.

Osmaniyeli hayırseverlerin yardımını beklediklerini belirten Kara, “Beşir Derneği yardımlar konusunda sadece aracılık yapıyor. Hayırseverlerin yardımlarını ihtiyaç sahibine ulaştırıyor. Bu hayır kervanına kentimiz insanından da destek bekliyoruz. Doğal afet yardımları, giyim yardımları, yakacak yardımları, eğitim yardımları, sağlık, gıda ve sosyal ve kültürel yardımlarımız hayırseverlerin desteği ile devam etmektedir” şeklinde konuştu.