Sel Felaketinin Etkilenen Pakistan'daki İnsanlık Dramı Her Geçen Gün Büyüyor

Haziran ayından bu yana muson yağmurlarının etkili olduğu Pakistan’da yaşanan şiddetli sel ve su taşkınları nedeniyle ülke genelinde insanlık dramı yaşanıyor. Topraklarının üçte biri sular altında kalan kardeş ülke Pakistan'da şu ana kadar bin 500'e yakın insan hayatını kaybedereken on binlerce insan ise yaralanmış durumda. 

 

Yaklaşık 30 milyon kişinin sel felaketinden etkilendiği ülkede, 1 milyon 500 binden fazla ev hasar görürken, bu evlerin 600 bine yakınının tamamen kullanılamaz hale geldiği belirtiliyor. 

Pakistan'da Son Yılların En Büyük Afeti Yaşanıyor

Toplamda 6 bin kilometre yol, 246 köprü ve 173 iş yerinin yıkıldığı ülkede, 1 milyona yakın çiftlik hayvanının telef olduğu belirtiliyor. Su ve kanalizasyon gibi alt yapı sistemlerinin yüzde 30'undan fazlasının hasar gördüğü Pakistan'da halk sağlıklı içme suyuna ulaşamıyor. Yetkililer su taşkınlarının koku yaymaya başladığını ve halkın sağlıksız su tüketmesi nedeniyle meydana gelebilecek salgın hastalıklardan endişe duyduklarını belirtiyor. Yapılan açıklamaya göre; Pakistan halkının dost ve kardeş ülkelerin halklarından acil insani yardım beklediklerine dikkat çekiliyor. 

 

 
Pakistan Acil Yardım Bekliyor

Sel felaketi nedeniyle son yıllardaki en büyük insani krizlerden birini yaşayan kardeş ülke Pakistan'ın acil yardıma ihtiyacı var! Beşir Derneği olarak AFAD koordinasyonundaki Türkiye'nin İyilik Trenleri ile dost ve kardeş ülke Pakistan'a insani yardım malzemeleri ulaştırıyoruz.

 

Siz de bağışlarınızla iyiliğin yeryüzüne yayılmasına vesile olabilirsiniz: 

 

SMS: Pakistan Yaz 4012 (20 TL), 4032 (10 TL), 4042 (5 TL) Gönder 

Havale: TR 6000 0100 0784 5746 1050 5133 (Açıklamaya PAKİSTAN yazmayı unutmayınız.)